Pogoda na Wielkanoc 2019. Będzie ciepło, ale Lany Poniedziałek będzie mokry

Pogoda na wielkanoc. Wstępna prognoza pogody na święta wielkanocne pokazuje, że Wielkanoc będzie pogodna i słoneczna. Niestety, już w Lany Poniedziałek pogoda nieco się zmieni.
Zobacz wideo

Synoptycy prognozują, że Wielkanoc 2019 będzie ładna i ciepła. Stanie się tak dzięki wyżowi znad Skandynawii, który stopniowo będzie zbliżać się do Polski, a następnie do Ukrainy. Niestety, w poniedziałek wielkanocny zachód i południe kraju znajdą się pod wpływem niżu, który dotrze do nas z północnego zachodu. Z tego powodu dla tej części Polski prognozuje się przelotne opady deszczu.

Pogoda na Wielkanoc. Najpierw trochę słońca, potem jednak deszcz

Wielka Sobota będzie pochmurna, ale dla przeważającej części kraju nie będzie deszczowa. Według synoptyków tego dnia pokropi tylko na południu kraju. Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy 14 stopni na Podlasiu i 19 stopni na Dolnym Śląsku.

W Wielkanoc, a więc w niedzielę 21 kwietnia, pogoda będzie nam sprzyjać. W całym kraju będzie dużo słońca, a temperatura maksymalna wyniesie od 16 stopni w Suwałkach do nawet 21 stopni we Wrocławiu. Tego dnia będzie także wiał umiarkowany i silny wiatr, który w porywach osiągnie prędkość 60 km/h.

Pogoda popsuje się już w Lany Poniedziałek. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że 22 kwietnia będzie deszczowy. Synoptycy prognozują, że opady deszczu pojawią się przede wszystkim w zachodniej części kraju. Wciąż jednak będzie ciepło. Na Podlasiu termometry wskażą 16 stopni, w Warszawie 18 stopni, a w Szczecinie 20 stopni.

Więcej o: