Pogoda na Wielkanoc 2019. Meteorolodzy przewidują ciepłe, słoneczne święta

Wstępne prognozy pogody na Wielkanoc 2019 napawają optymizmem. Meteorolodzy przewidują, że po pochmurnej Wielkiej Sobocie przyjdzie poprawa pogody, a wraz z nią słońce i wysoka temperatura.
Zobacz wideo

Z pierwszych długoterminowych prognoz pogody na Wielkanoc 2019 wynika, że za dwa tygodnie będzie słonecznie i ciepło. W okresie świąt wielkanocnych nad Polską znajdzie się wyż znad Skandynawii, który będzie kierował się w stronę Ukrainy. Kiedy wyż ten nieco się przesunie, na pogodę na południu i zachodzie kraju zacznie oddziaływać niż znad południowo-zachodniej Europy, przez co w tej części kraju będzie pochmurno, a miejscami także deszczowo.

Pogoda na Wielkanoc. W sobotę trochę chmur, w niedzielę dużo słońca

Jak przewidują synoptycy TVN Meteo, Wielka Sobota będzie dniem pochmurnym, ale dość ciepłym - odnotujemy maksymalnie 14 stopni na Podlasiu i 19 stopni na Dolnym Śląsku. Tego dnia na południu kraju mogą zdarzyć się przelotne opady deszczu.

Na szczęście w Niedzielę Wielkanocną pogoda wyraźnie się poprawi. Na niebie zobaczymy słońce, a na  termometrach w najcieplejszym momencie dnia od 16 stopni na Suwałkach do nawet 21 stopni w okolicach Wrocławia. Meteorolodzy przewidują, że tego dnia może popadać na Dolnym Śląsku. W całym kraju odczuwalny będzie umiarkowany i silny wiatr, który w porywach osiągnie prędkość do 60 km/h.

Ładna pogoda utrzyma się prawdopodobnie także w Wielkanocny Poniedziałek. Na ten dzień prognozuje się temperaturę od 16 do 20 stopni. Możliwe jest, że na zachodzie i południu kraju trochę popada. Wiać będzie słaby i umiarkowany wiatr. 

Więcej o: