Utrudnienia w Warszawie. Protest rolników. zablokują plac Zawiszy i rondo Dmowskiego [Lista utrudnień]

Utrudnienia w Warszawie. W środę 3 kwietnia w Warszawie odbędzie się kolejna manifestacja rolników. Członkowie AGROunii będą blokować ruch w godzinach porannego i popołudniowego szczytu, gromadząc się na placu Zawiszy, a następnie przechodząc na rondo Dmowskiego
Zobacz wideo

Manifestacja rolników może spowodować liczne utrudnienia w ruchu drogowym. Organizatorzy wydarzenia zapowiedzieli, że manifestacja rozpocznie się na placu Zawiszy o godzinie 8:00, gdzie rolnicy zostaną mniej więcej do południa. Następnie przejdą Alejami Jerozolimskimi na rondo Dmowskiego i będą tam manifestować do godziny 16:00.

Utrudnienia w Warszawie. Manifestacja rolników, AGROunia nie będzie palić opon

Tym razem AGROunia zgłosiła protest odpowiednim organom. Manifestacja rolników ma odbyć się bez palenia opon, ale przy dźwiękach syren. Przypomnijmy, że ostatni protest rolników nie został zgłoszony, a uczestnicy wydarzania palili opony, wysypywali na jezdnie jabłka i rozłożyli na drodze ubite świnie. Straty po tej manifestacji oszacowano na 180-190 tysięcy. Wydarzenie to nie miało jednak oficjalnego organizatora, dlatego dla służb nie było jasne, kto powinien pokryć poniesione koszty.

 

Manifestacja rolników w Warszawie. Utrudnienia w ruchu, zmiany w komunikacji miejskiej. Lista utrudnień

W czasie manifestacji rolników plac Zawiszy będzie zamknięty dla ruchu, co spowoduje wyłączenie ruchu tramwajowego w Alejach Jerozolimskich. Przejazd przez Śródmieście będzie znacznie utrudniony. Wyłączenie placu Zawiszy utrudni także dojazd na lotnisko im. Fryderyka Chopina oraz na wylotówki na Kraków i Katowice.

Na czas trwania protestu zmienione zostaną trasy 20 linii autobusowych i  siedmiu tramwajowych. Pełną listę zmian na trasach transportu publicznego można znaleźć na stronie ZTM Warszawa. Ułatwieniem dla pasażerów będzie to, że na większych węzłach przesiadkowych, takich jak Ochota, Wola czy Śródmieście, będzie można spotkać informatorów Zarządu Transportu Miejskiego, którzy będą informować mieszkańców o bieżących utrudnieniach związanych z protestem.

Więcej o: