Pogoda na Wielkanoc 2019. Czy święta wielkanocne będą ciepłe i słoneczne?

Jaka będzie pogoda w Wielkanoc 2019? Sprawdzamy długoterminowe przewidywania synoptyków.
Zobacz wideo

Wielkanoc 2019 wypada wyjątkowo późno, bo w drugiej połowie kwietnia, co oznacza, że jest duża szansa na to, że święta wielkanocne będą słoneczne i ciepłe. Potwierdzają to synoptycy, którzy na nadchodzącą Wielkanoc przepowiadają wysokie temperatury.

Prognoza pogody na Wielkanoc 2019. 21 kwietnia będzie słoneczny i ciepły

"Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata" - mówi stare porzekadło. Nie inaczej będzie w tym roku. Na początku kwietnia pogoda będzie zmienna, a nad Polską nie zabraknie słońca, ale także deszczu i śniegu. Na szczęście w drugiej połowie miesiąca warunki atmosferyczne się ustabilizują i poczujemy prawdziwą wiosnę. 

Prognoza długoterminowa pokazuje, że w Wielkanoc 2019, a więc w niedzielę 21 kwietnia, będzie dużo słońca i niewiele chmur. Temperatura w całym kraju będzie wahać się od 15 do 19 stopni Celsjusza. Chociaż na kilka dni przed świętami wielkanocnymi będzie padać deszcz, meteorolodzy prognozują, że w Wielkanoc z nieba nie spadnie ani jedna kropla. Niestety, zmiana pogody może nastąpić dość szybko. Synoptycy przewidują, że w Lany Poniedziałek na zachodzie Polski mogą wystąpić burze. Należy jednak pamiętać, że do Wielkanocy pozostały trzy tygodnie, a długoterminowa prognoza pogody może się zmienić.

Więcej o: