Godzina dla Ziemi - na 60 minut zgasną światła w 90 miastach w Polsce

Godzina dla Ziemi to akcja stworzona przez WWF, mająca na celu promowanie działań ograniczających skutki zmiany klimatu. Co roku w ostatnią sobotę marca o godzinie 20:30 na godzinę gasną światła w wielu miastach na świecie.
Zobacz wideo

Jak podaje WWF Polska w tym roku w Godzinie dla Ziemi udział weźmie rekordowo dużo, bo aż 90 polskich miast. Do akcji dołączyły też 92 instytucje: galerie handlowe, biblioteki, kościoły, stadiony, muzea czy hotele. Pełna lista udostępniona jest na stronie nieniszczedomu.wwf.pl.

Ty tez niszczysz swój dom - przyłącz się do akcji WWF i na godzinę wyłącz światło dla Ziemi 

Godzina dla Ziemi jest inicjatywą stworzoną przez World Wide Fund for Nature. W tym roku odbywa się ona 30 marca, tradycyjnie o godzinie 20:30. Tego dnia zachęca się ludzi do zgaszenia świateł we własnych domach, na przynajmniej jedną godzinę. Po raz pierwszy akcja odbyła się w Sydney w 2007 roku, wtedy udział w Godzinie dla Ziemi wzięło aż 2,2 miliona osób. Rok później światła na godzinę zostały wyłączone już w 370 miastach na całym świecie - szacuje się, że podczas drugiej edycji aż 50 milionów osób zgasiło światło w swoim domu.

Godzina dla Ziemi w tym roku prowadzona jest pod hasłem "Ty tez niszczysz swój dom" i ma zwrócić uwagę każdego człowieka, na jego wpływ na niszczenie planety. Ambasadorem tej akcji jest m.in. aktor Marcin Dorociński. WWF Polska w ramach akcji Godzina dla Ziemi zachęca także do podpisania apelu do prezydenta Andrzeja Dudy. W dokumencie przypomina się rządzącym o artykule 74 Konstytucji RP, który brzmi: "Zadaniem rządzących jest zapewnienie bezpieczeństwa ekologicznego współczesnym i przyszłym pokoleniom, wspieranie działań obywateli na rzecz ochrony przyrody czy informowanie o stanie środowiska i prowadzenie edukacji w tym zakresie".

Więcej o: