Kraków stoi w korkach. Utrudnienia na Łagiewnikach i przy moście Grunwaldzkim

W poniedziałek rano Kraków stanął w korkach. Wszystko to z powodu rozpoczęcie I etapu przebudowy ulicy Krakowskiej oraz naprawy torowiska przy węźle rozjazdów Łagiewniki na ul. Zakopiańskiej.
Zobacz wideo

Przebudowa ulicy Krakowskiej rozpoczęła się 23 marca i potrwa aż do odwołania. W związku z tym z ruchu tramwajowego zamknięte zostały drogi Krakowska, Stradomska oraz Św. Gertrudy. W cierpliwość muszą uzbroić się także ci kierowcy, którzy chcą przejechać ulicą Dietla, Monte Cassino lub mostem Grunwaldzkim. 

Naprawa torowiska w Łagiewnikach. Liczne utrudnienia na ul. Zakopiańskiej

Ze względu na naprawę torowiska na ul. Zakopiańskiej utrudniony jest przejazd na odcinku od Łagiewnik do Borku Fałęckiego. Ekipa remontowa pracuje także na ulicach Brożka, Wadowickiej i Tischnera. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Krakowie informuje, że naprawa ta zakończy się w najbliższy piątek, 29 marca. W czasie prac zostaną wymienione dwie zwrotnice, a napęd zostanie zregenerowany. Jak informuje Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie, inwestycja ta kosztować będzie około 300 tys. zł. 

Kraków. Po Wielkanocy Aleje Trzech Wieszczów zostanie zwężona

Poranne korki dotknęły dziś także mieszkańców dzielnicy Krowodrza. Tam utrudnienia spowodowane są dalszymi pracami remontowymi ciągu ulic do Bronowic. W tamtym tygodniu rozpoczął się tam trzeci etap przebudowy. Krakowscy kierowcy powinni pamiętać, że już wkrótce utrudnienia w ruchu drogowym w tej okolicy będą jeszcze bardziej odczuwalne, ponieważ po Wielkanocy zwężone zostaną Aleje Trzech Wieszczów. 

Więcej o: