Zmiana czasu na letni 2019 - kiedy przestawimy zegarki?

W nadchodzącym tygodniu po raz kolejny zmienimy czas z zimowego na letni. Kiedy przestawiamy zegarki? 31 marca będziemy spać o godzinę krócej.
Zobacz wideo

Zmiana czasu w Polsce regulowana jest na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów, które przedłuża stosowanie czasu letniego i zimowego do 2021 roku. Obecnie jednak w Komisji Europejskiej trwają prace nad zniesieniem sezonowych zmian czasu na terenie państw członkowskich Unii Europejskiej.

Kiedy zmiana czasu? 31 marca zmienimy czas z zimowego na letni

Stosowanie się do zmiany czasu na letni i zimowy wiąże się z koniecznością przestawiania zegarków dwa razy w roku. Czas zimowy obowiązuje od października do końca marca. W 2019 roku zegarki na czas letni przestawimy w niedzielę w nocy 31 marca z godziny 2 na 3. Będziemy zatem spać krócej.

Komisja Europejska chce likwidacji zmiany czasu. Do tej pory swoje stanowisko przedstawiła komisja transportu PE, która opowiedziała się za tym, by ostatnią zmianę czasu przeprowadzić w marcu 2021 roku - dla państw, które wybiorą czas letni. Kraje, które będą chciały zostać przy czasie zimowym ostatni raz zmieniłyby czas w październiku 2021 roku.

Więcej o: