Nowa Zelandia. Kim był Feliks Kazimierz Potocki? Nazwisko Polaka na magazynku zamachowca

Internet obiegają zdjęcia broni zamachowca, który dopuścił się ataku na dwa meczety w Christchurch w Nowej Zelandii. Na jednym z magazynków widać polskie nazwisko.
Zobacz wideo

Zamachowiec, który otworzył ogień do osób zgromadzonych w meczecie w Christchurch w Nowej Zelandii umieścił na swojej broni i amunicji różnorodne napisy - daty, nazwiska oraz symbole. Wśród nich znalazł się także polski akcent - nazwisko Feliksa Kazimierza Potockiego. Kim była ta postać?

Kim był Feliks Kazimierz Potocki? Polskie nazwisko na magazynku zamachowca w Nowej Zelandii

Feliks Kazimierz Potocki herbu Pilawa żył w latach 1630 - 1702. Był m.in. hetmanem wielkim koronnym i kasztelanem krakowskim oraz członkiem konfederacji tyszowieckiej w 1655 roku. Przeszedł do historii przede wszystkim jako uczestnik bitew Jana III Sobieskiego z Turcją. Walczył m.in. w bitwach pod Wiedniem i Parkanami, gdzie dowodził lewym skrzydłem. Tak zwana "Odsiecz Wiedeńska", czyli wielka bitwa stoczona 12 września 1683 między wojskami polsko-cesarskimi a armią Imperium Osmańskiego, zakończyła się klęską Turków i stała się przełomowym punktem w wojnie. Uważa się, że zwycięstwo wojsk Sobieskiego uchroniło chrześcijańską Europę.  

Więcej o:
Komentarze (9)
Nowa Zelandia. Kim był Feliks Kazimierz Potocki? Nazwisko Polaka na magazynku zamachowca
Zaloguj się
 • goran69

  Oceniono 3 razy 3

  a na drugim magazynku Milos Obilić - Serb zabił sułtana Murada zatrutym sztyletem

 • kooperacja7

  Oceniono 1 raz 1

  To czubek

 • teologik

  0

  Katolictwo zionie miłością do - skądinąd równie potwornie i koszmarnie pokojowo nastawionego - muzułmactwa. Zabawne, piętnaście lat temu byłem przekonany, że kwestia zniknięcia wszystkich bandyckich religii (czyli w zasadzie - każdej współczesnej) to kwestia trzydziestu lat, większość wiernych będzie już po terapii psychiatrycznej i pomału będzie się uczyła życia w nowoczesnym, otwartym społeczeństwie, a ujadający organizatorzy wszystkich religijnych zbrodni, przestępstw, ochraniacze pedofilstwa, promotorzy przemocy, gwałtu i śmierci, inspiratorzy pochłaniania państwowych (czyli należących do społeczeństwa) pieniąszków - właśnie będą rozpoczynać odbywanie dożywotnich wyroków... A przecież - to nie były mrzonki, były silne przesłanki, że ukrócimy wreszcie zbrodnie religijnych organizacji na zawsze... Co tedy poszło nie tak? Może ktoś wie?

 • jozef_zmudzin

  Oceniono 5 razy -1

  Skoro Potocki walczył z nawałą turecką, to zamachowiec zasięgną języka i napisał na magazynku jego dane. Świadczy to,iż ma od dawna nienawiść i wrogość do islamistów -typowy rasista,który bez pardonu strzela do ludzi,aby wylać na innych swoją frustrację.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX