Kim był Jerzy Kalibabka znany jako "Tulipan"? Historia mężczyzny, który uwiódł kilkaset kobiet

Jerzy Kalibabka znany jest bardziej pod pseudonimem "Tulipan". Mężczyzna w 1984 roku został skazany za oszustwa ponad 200 kobiet.

Jerzy Kalibabka o pseudonimie "Tulipan" urodził się w niewielkim mieście jakim jest Kamień Pomorski w 1956 roku. Jego rodzina mężczyzny posiadała niewielką przystań i kuter rybacki - Kalibabka często pracował więc na morzu. Po śmierci ojca w 1972 roku zaczął utrzymywać swoją rodzinę i z tego powodu zakończył swoją edukacje na szkole podstawowej. Po konflikcie z matką i zatonięciu kutra wyjechał do Międzyzdrojów, gdzie zaczął dopuszczać się pierwszych oszustw. Często rozkochiwał, a następnie okradał turystki z Niemiec i Polski. Kobiety, które dały się oszukać, określał mianem "kocmołuchów".

Jerzy Kalibabka - proces i wyrok znanego oszusta matrymonialnego

Mężczyzna został złapany przez policję w 1982 roku. Usłyszał 103 zarzuty za oszustwa i kradzież majątku ponad 200 osób. Kalibabka bronił się m.in. tym, że spełniał tylko marzenia dziewczyn o byciu kochanymi i nie może być winny za to, że trochę je przy tym okłamał. Twierdził też, że każdą z tych kobiet kochał. Duża część oszukanych pań twierdziła podczas procesu, że "Tulipan" wróci do nich i odda wszystko to, co im zabrał. Sąd, w porównaniu do oszukanych kobiet, nie uległ urokowi Kalibabki i skazał go na 15 lat więzienia oraz ponad milion złotych grzywny. Wartość skradzionych przez niego przedmiotów szacowana była na 15 milionów złotych. Podczas procesu wyszło, że jest on ojcem co najmniej 28 dzieci swoich ofiar.

Życie "Tulipana" po wyjściu na wolność 

Oszust matrymonialny wyszedł z więzienia pod koniec 1993 roku po 9 latach odbywania kary. Skorzystał z amnestii i wrócił do nadmorskiej miejscowości. Tutaj jednak także zainteresował się nim wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna postanowił więc uciec do Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie ożenił się z 30 lat młodszą Kariną W. Małżeństwo wróciło do Dziwnowa gdzie zaczęli prowadzić stragan z warzywami. Doczekali się także piątki dzieci, z którymi założyli zespół muzyczny "Kalibabki".

Jerzy Kalibabka zmarł 13 marca 2019 roku w wieku 63 lat. 

Więcej o: