Czechowice-Dziedzice. Utrudnienia po wypadku na DK1

Na drodze krajowej nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach doszło dziś rano do wypadku. Występują utrudnienia w ruchu w kierunku miejscowości Pszczyna.
Zobacz wideo

Czechowice-Dziedzice to miasto położone w województwie śląskim. Powstało w 1951 roku pod nazwą Czechowice, z połączenia dwóch wsi. Jest to ośrodek przemysłowy - na terenie miasta znajdują się kopalnie węgla kamiennego, walcownia metali, fabryka zapałek, rafineria i fabryka sprzętu elektrotechnicznego. Według danych z 2017 roku jest to trzecie największe miasto w Polsce, które nie jest siedzibą powiatu.

Czechowice-Dziedzice – utrudnienia po wypadku na DK1

Na wysokości skrzyżowania z ulicą Mazańcowicką w Czechowicach-Dziedzicach doszło do wypadku samochodowego. Wywołało to utrudnienia w ruchu na drodze krajowej numer 1 w kierunku miejscowości Pszczyna. 

Droga krajowa numer 1 łączy północ Polski (Gdańsk) z południem (Zwardoń) i jest jedną z głównych ciągów komunikacyjnych w kraju, który ma przebieg południkowy. Stanowi też część międzynarodowego szlaku komunikacyjnego E75 Helsinki - Gdańsk - Łódź - Budapeszt - Ateny. DK1 biegnie przez województwa pomorskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie i śląskie.

Więcej o: