Małgorzata Trzaskowska: Mam nadzieję, że jutro będziemy żyli w innym kraju

- Mam nadzieję, że bardzo dobrze się to wszystko skończy i będziemy jutro żyli w innym kraju - powiedziała Małgorzata Trzaskowska w rozmowie z Katarzyną Kolendą-Zalewską. Wyniki sondaży exit poll minimalnie wskazują na zwycięstwo Andrzeja Dudy.

- Mam nadzieję, że bardzo dobrze się to wszystko skończy i jutro będziemy w innym kraju - skomentowała Małgorzata Trzaskowska. Żona Rafała Trzaskowskiego - jednego z kandydatów - spodziewała się bardzo wyrównanego wyniku. - Od początku czułam, że będzie bardzo blisko - dodała.

Trzaskowska w rozmowie z Katarzyną Kolendą-Zalewską z TVN24 powiedziała, że wyniki dają "wielką nadzieję na to, że będzie lepiej". - Wierzę, że zwyciężymy - podkreśliła.

Zobacz wideo Wieczór wyborczy Gazeta.pl. Multirelacja ze sztabów (12.07)

Wybory prezydenckie 2020. Głos zabrała Kinga Duda

- Bardzo dziękuję wszystkim, którzy oddali głos na mojego tatę, którzy wspierali go w trakcie tej kampanii dobrym słowem, uśmiechem, uściskiem dłoni - powiedziała córka prezydenta, Kinga Duda.

- Oczywiście musimy poczekać na oficjalne wyniki wyborów, ale wiem, że jeżeli za kilka dni okaże się, że tata wygrał wybory, to wiem, że będzie dobrze wykonywał swoje zadanie, bo jest dobrym człowiekiem, który kocha ludzi i kocha ten kraj, zrobi wszystko, żeby było dla Polski jak najlepiej - dodała.

- Niezależnie od tego, kto wygra wybory, chciałabym zaapelować do państwa o to, by nikt w naszym kraju nie bał się wyjść z domu. Niezależnie od tego, w co wierzymy, jaki mamy kolor skóry, jakie mamy poglądy, jakiego kandydata popieramy i kogo kochamy, wszyscy jesteśmy równi i wszyscy zasługujemy na szacunek, nikt nie zasługuje na to, by być obiektem nienawiści. Absolutnie nikt, szanujmy się - podkreśliła Kinga Duda.

Wyniki wyborów wciąż nieprzesądzone. Telewizja Publiczna już ogłosiła zwycięzcę

Pracownia Ipsos przygotowująca sondaż exit poll dla TVN 24 poinformowała, że Andrzej Duda zdobył 50,4 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski - 49,6. Jak wskazała pracownia, oznacza to, że na ten moment wynik "nie pozwala na wskazanie zwycięzcy" - potrzebne jest dalsze zliczanie głosów. Różnica między kandydatami wynosi jedynie 0,8 pkt procentowego, a margines błędu wynosi aż 2 punkty procentowe.

Tymczasem w telewizji TVP Info ogłoszono już zwycięzcę wyborów prezydenckich. Na pasku informacyjnym pojawił się napis: "Andrzej Duda wygrywa wybory". - Cieszę się z mojego zwycięstwa, na razie sondażowego, ale co do ostatecznych wyników, to jak państwo widzieli, jeszcze mi urosło, jak to mówią - powiedział z kolei Andrzej Duda podczas wystąpienia po godzinie 21.

Kandydat KO wyraził nadzieję, że wynik "przechyli się" jeszcze na jego stronę.

Ta noc będzie nerwowa dla wszystkich w Polsce, ale jestem przekonany, że jak zliczymy głos do głosu, to wygramy. Jeszcze przez cały czas trwa głosowanie [tam, gdzie wybory ustawili się w kolejkach przed lokalami wyborczymi -red.], na pewno z godziny na godzinę wyniki będą coraz lepsze

- powiedział podczas przemówienia po ogłoszeniu wyników exit poll Rafał Trzaskowski. 

Oficjalne wyniki głosowania Państwowa Komisja Wyborcza poda najwcześniej w poniedziałek w godzinach wieczornych.

Więcej o: