Austria. Wypadek z udziałem czterech Polaków. Nie chcieli powiedzieć, kto kierował samochodem

W austriackim mieście Mittersill doszło do wypadku z udziałem czterech Polaków. Przy wjeździe do miasta kierujący osobówką nagle skręcił w lewo i wbił się w barierki. Poszkodowani trafili do szpitala.

Jak podaje portal salzburg24.at, do wypadku doszło w sobotę 11 lipca około godziny 21, na drodze B168 w miejscowości Mittersill w kraju związkowym Salzburg. Z nieznanych dotąd powodów kierowca osobówki stracił panowanie nad pojazdem.

Wypadek w Austrii z udziałem Polaków. Policja stara się ustalić, kto kierował osobówką

Kierujący na łuku drogi gwałtownie skręcił w lewo. Samochód następnie uderzył w barierki. W pojeździe znajdowało się czterech mężczyzn w wieku 22, 27, 46 i 47 lat. Lekko ranni Polacy zostali zabrani do szpitali znajdujących się w Mittersill i Zell am See.

Stan żadnego z hospitalizowanych nie zagraża życiu. Na miejsce zdarzenia wysłane zostały cztery karetki pogotowia, straż pożarna i policja.

Portal, powołując się na informacje policji, podaje, że funkcjonariusze starają się ustalić, który z mężczyzn kierował samochodem w chwili wypadku. Pasażerowie składają sprzeczne zeznania w tej sprawie. Dodatkowo cała czwórka znajdowała się pod wpływem alkoholu.

Zobacz wideo Śmiertelne wypadki drogowe od lat mają tę samą przyczynę
Więcej o: