Indonezja. Aresztowano Francuza podejrzanego o wykorzystanie 305 nieletnich. Grozi mu rozstrzelanie

Indonezyjskie władze aresztowały Francuza po tym, jak znaleziono na jego komputerze filmy, z których wynika, że wykorzystał seksualnie ponad 300 dzieci - podaje Associated Press. Grozi mu rozstrzelanie.

Rzecznik policji w Dżakarcie Yusri Yunus poinformował, że Francois Camille Abello został aresztowany pod koniec zeszłego miesiąca w pokoju hotelowym, gdzie znaleziono go z dwiema nagimi dziewczynkami. Jak dodał, policja otrzymała informację od okolicznych mieszkańców, którzy podejrzewali, że cudzoziemiec w hotelu wykorzystuje dzieci. Yunus podkreślił, że Abello może zostać rozstrzelany, jeśli zostanie uznany za winnego na mocy przepisów o ochronie dzieci.

Mężczyzna płacił dzieciom za seks

65-letni Abello w czwartek został przyprowadzony w kajdankach na konferencję prasową. Podczas briefingu szefowa policji w Dżakarcie Nana Sudjana poinformowała, że filmy znalezione na komputerze emeryta świadczą o tym, że wykorzystał 305 dzieci w wieku od 10 do 17 lat. Dodała, że Abello nie chciał współpracować ze śledczymi, odmówił podania haseł do programów na swoim komputerze. Sudjana podkreśliła, że większość ofiar to dzieci ulicy, którym 65-latek oferował pracę w charakterze modeli. Zapłacił im od 250 tys. do 1 miliona rupii (68 do 273 złotych) za uprawianie z nim seksu i bił tych, którzy odmówili.

Nadal badamy, czy wykorzystywał swoje ofiary również w celach ekonomicznych za pośrednictwem mediów społecznościowych lub innych platform internetowych

- powiedziała Sudjana. Jak podkreśla Associated Press, wiele wskazuje na to, że pedofile coraz częściej wykorzystują dzieci w Indonezji. Jednak odnotowuje się niewiele aresztowań cudzoziemców w tej sprawie.

Zobacz wideo Co robić, gdy jesteś świadkiem przemocy wobec dzieci?
Więcej o: