Trąba powietrzna w Ustroniu Morskim. Rannych sześć osób, w tym dziecko

Sześć osób rannych, w tym dziecko - to bilans poszkodowanych w Ustroniu Morskim, w którym przeszła trąba powietrzna. Zniszczonych zostało osiem drewnianych, tzw. holenderskich, domków.

W piątek późnym popołudniem w Ustroniu Morskim przeszła trąba powietrzna.

Wznoszone przez wiatr połamane części konstrukcji przygniotły sześć osób

- mówi Tomasz Kubiak rzecznik zachodniopomorskiej straży pożarnej. Jak dodaje, osiem domków zostało przewróconych i roztrzaskanych o ziemię.

Na terenie przebywało sześć osób, wszystkie są poszkodowane. Pięć osób zostało przekazanych zespołom ratownictwa medycznego, przewieziono je do szpitala z ogólnymi potłuczeniami, niezagrażającymi życiu. Uszkodzeniu uległy też dwa samochody

- powiedział Tomasz Kubiak.

Woj. opolskie, świętokrzyskie i małopolskie z ostrzeżeniami pierwszego i drugiego stopnia

W piątek przez Polskę przechodziły burze z gradem i wiał silny wiatr. Tylko na terenie województwa mazowieckiego do 22:00 straż pożarna odebrała 260 zgłoszeń dotyczących silnego wiatru oraz podtopień - poinformowała na Twitterze Mazowiecka Straż Pożarna.

Po godz. 4:00 IMGW poinformowało, że na terenie Polski burze już nie występują, jednak na południu kraju wciąż obowiązują ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia.

Dzisiaj burze możliwe są na południowym wschodzie kraju. Punktowo mogą im towarzyszyć opady deszczu 20-30 mm, grad oraz porywy wiatru do 90 km/h. Na krańcach południowo-wschodnich istnieje małe prawdopodobieństwo utworzenia się trąby powietrznej
Zobacz wideo Burza i grzmoty w Tatrach