Komandosi na kwarantannie. Ognisko koronawirusa w jednostce specjalnej na Pomorzu

Jak informuje tvn24.pl, w elitarnej jednostce specjalnej rozwinęło się ognisko koronawirusa. Z informacji portalu wynika, że zakażonych jest ośmiu żołnierzy, a część jednostki przebywa na kwarantannie.

Tvn24.pl ze względów bezpieczeństwa nie podaje nazwy ani dokładnej lokalizacji jednostki. Część żołnierzy została poddana kwarantannie, pozostali przechodzą testy na koronawirusa.

Dziennikarze o sytuację w jednostce spytali m.in. Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Obrony Narodowej i sanepid. Sanepid potwierdził, że doszło do zakażenia, jednak nie podał żadnych szczegółów. MON stwierdził jedynie, że nieliczne zachorowania w kadrach Wojska Polskiego nie wpływają na “sprawność funkcjonowania i gotowość bojową Sił Zbrojnych RP”.

Konkretnych informacji udzielił zaś resort zdrowia, który przyznał, że “ośmiu żołnierzy zostało dodanych do statystyk COVID-19.

Koronawirus w Polsce 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 265 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i 11 kolejnych zgonach. Od czwartku wyzdrowiało 571 chorych na COVID-19.

Od początku epidemii w Polsce potwierdzono 37 216 przypadków zakażeń koronawirusem. Zmarło 1 562 zakażonych osób, a wyzdrowiało 26 048.

Zobacz wideo Więcej amerykańskich żołnierzy w Polsce? „To niczego w naszym bezpieczeństwie nie poprawi”
Więcej o: