W sobotę był pogrzeb "ciotki Bułeckuli". Teraz sanepid szuka jego uczestników

Góralka Zofia Karpiel-Bułecka zmarła 27 czerwca 2020 roku. Była znana na całym Podhalu, więc w uroczystościach pogrzebowych wzięło udział kilkaset osób. Jeden z żałobników był zarażony koronawirusem. Sanepid prosi o kontakt pozostałe osoby.

Zofia Karpiel-Bułecka zmarła w wieku 85 lat. Była barwną postacią i zakopiańską celebrytką, popularną i wszechstronnie uzdolnioną, nazywaną przez lokalnych mieszkańców "ciotką Bułeckulą". Jej zamiłowanie do muzyki i talent odziedziczył wnuk Stanisław Karpiel-Bułecka, lider zespołu "Future Folk". 

W sobotę, 2 lipca 2020 roku na Pęksowym Brzysku w Zakopanem odbył się jej pogrzeb, a po nim zostało zorganizowane przyjęcie - stypa. Później okazało się, że jeden z uczestników uroczystości był w zarażony wirusem SARS-CoV-2.

Zobacz wideo

Sanepid prosi o kontakt wszystkich uczestników pogrzebu Zofii Karpiel-Bułecki

W związku z ryzykiem przeniesienia się wirusa na inne osoby, zwłaszcza w trakcie składania kondolencji, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zakopanem prosi o kontakt wszystkie osoby, które brały udział w uroczystościach żałobnych po śmierci Zofii Karpiel-Bułecki.

Uczestnicy pogrzebu, wcześniejszych modlitw w domu zmarłej oraz zorganizowanej później stypy, są proszeni o kontakt pod adresem e-mail: zakopane@psse.malopolska.pl. Można również skontaktować się telefonicznie pod numerami: 503 677 313 i 690 288 554.

Sanepid prosi o podanie swoich danych: imienia, nazwiska, numeru PESEL i danych kontaktowych: adresu zamieszkania oraz numeru telefonu. Istotna jest również informacja, czy osoba składała osobiście kondolencje rodzinie zmarłej.

To kolejny przypadek, kiedy po pogrzebie znanej osoby okazuje się, że wśród jego uczestników znalazł się ktoś zakażony koronawirusem. Podobnie było po uroczystości pożegnania pisarza Jerzego Pilcha, która odbyła się 4 czerwca 2020 roku. Jak się później okazało, uczestniczyło w nim kilka zarażonych osób.

Wszystkie dane, pod którymi można uzyskać kontakt z Państwową Inspekcją Sanitarną oraz treść zawiadomienia została opublikowana na portalu Facebook. Zamieszczamy je poniżej.

Więcej o: