Niedziele handlowe 2020. Czy w niedzielę 12 lipca sklepy będą otwarte?

W 2020 roku niedziele handlowe wypadają tylko siedem razy. Czy w niedziele w lipcu sklepy i centra handlowe będą otwarte?
Zobacz wideo Aplikacje, które pomogą oszczędzać na zakupach

Dodatkowo sklepy zamknięte będą także w dni, kiedy wypadają święta ustawowo wolne od pracy. Do końca tego roku są to jeszcze:

  • sobota 15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie NMP,
  • niedziela 1 listopada - Wszystkich Świętych,
  • środa 11 listopada - Święto Niepodległości,
  • piątek 25 i sobota 26 grudnia - Boże Narodzenie.

Niedziele handlowe 2020. Czy 12 lipca wypada niedziela handlowa?

Zgodnie z kalendarzem niedziel handlowych 12 lipca wszystkie duże sklepy i centra handlowe będą zamknięte. Następne niedziele bez zakazu handlu wypadają dopiero: 30 sierpnia, 13 grudnia i 20 grudnia. 12 lipca mogą być otwarte jedynie te placówki, które nie są objęte zakazem handlu. Są to: apteki, restauracje, kawiarnie, stacje benzynowe, sklepy z pamiątkami, placówki pocztowe, sklepy prowadzone przez ich właścicieli oraz mniejsze sklepy franczyzowe.

Obostrzenia obowiązujące w sklepach

W sklepach podczas zakupów nadal obowiązują zalecenia dotyczące noszenia maseczek i jednorazowych rękawiczek. Przed wejściem do niektórych placówek możemy zostać poproszeni o zdezynfekowanie rąk. Klienci powinni pamiętać o tym, by zachowywać odstęp przynajmniej dwóch metrów od innych kupujących i pracowników. W wielu miejscach rekomendowane są także płatności bezgotówkowe.

Więcej o: