Pogoda na weekend 11-12 lipca. Ostrzeżenia dla południa Polski - burze, intensywne opady i silny wiatr

Prognoza pogody na weekend 11-12 lipca. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia w weekend dla południowej Polski. Lokalnie podczas burz w tych regionach może spaść do nawet 70 mm deszczu.
Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

W weekend czeka nas zmienna pogoda. W sobotę będzie pochmurno i burzowo. W niedzielę zapowiadanych jest więcej słońca i tylko przelotne opady deszczu.

Pogoda na sobotę 11 lipca. Duże różnice temperatur między regionami

W sobotę najniższa temperatura, 16 stopni, zapowiadana jest w Opolu. Cieplej będzie w województwach dolnośląskim, śląskim i łódzkim, gdzie będzie już 18 stopni. W Białymstoku, Olsztynie, Gdańsku i Bydgoszczy termometry pokażą jeden stopień więcej. W województwach zachodniopomorskim, wielkopolskim, świętokrzyskim i mazowieckim będzie 20 stopni, a w lubuskim i małopolskim 21 stopni. Mieszkańcy Lubelszczyzny mogą liczyć na temperaturę do 23 stopni. Najcieplejszy dzień i 28 stopni czeka mieszkańców Podkarpacia.

Synotycy IMGW wydali na dziś ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami i intensywnym deszczem w województwach opolskim, świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim i małopolskim. Czerwone alerty dotyczące bardzo dużych opadów deszczu obowiązują dodatkowo w województwach śląskim, małopolskim i podkarpackim. W trakcie nawałnic może wiać w porywach do nawet 90 kilometrów na godzinę, a lokalnie spadnie też grad. W miejscowościach z alertem żółtym suma opadów wyniesie do 40 mm, a z alertem czerwonym do lokalnie nawet 70 mm. W całej Polsce zapowiadane jest umiarkowane i duże zachmurzenie. Więcej słońca i brak opadów tylko w województwach pomorskim i zachodniopomorskim.

Pogoda na niedzielę 12 lipca. Dziś więcej rozpogodzeń

Zgodnie z prognozą serwisu pogodynka.pl najchłodniejsza niedziela czeka mieszkańców Pomorza Zachodniego. Tu będzie maksymalnie 16 stopni. Dwa stopnie więcej prognozowane są w województwach pomorskim i warmińsko-mazurskim. Od 20 do 21 stopni pokażą termometry w województwach wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i podlaskim. 22 stopnie będą w Warszawie i Zielonej Górze, a 23 stopnie w Łodzi. Temperatura od 24 do 25 stopni prognozowana jest dla województw dolnośląskiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. Najwyższa temperatura, do 27 stopni, czeka mieszkańców Opola, Katowic, Krakowa i Rzeszowa. 

Rano intensywne opady zapowiadane są jeszcze w województwach lubelskim, podkarpackim i małopolskim. Dla Podkarpacia i Małopolski IMGW wydało ponadto ostrzeżenia drugiego stopnia przed intensywnym deszczem. Suma opadów może wynieść do 20-30 mm. W pozostałych regionach niebo będzie niemal bezchmurne. Po południu prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane i małe, a w całej Polsce mogą pojawić się przelotne opady deszczu

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.