Pogoda na tydzień [13-19 lipca]. Synoptycy prognozują przelotne opady deszczu

Jak będzie pogoda w przyszłym tygodniu? Synoptycy prognozują, że będzie sporo słońca i niewiele opadów. Na upały nie ma jednak co liczyć. Termometry nie wskażą więcej niż 26 stopni.
Zobacz wideo Globalne ocieplenie. "Pogoda zwariowała nie bez powodu. Mamy kryzys klimatyczny"

Pogoda na poniedziałek, wtorek i środa. Z każdym dniem coraz słoneczniej

W poniedziałek 13 lipca w przeważającej części kraju będą występować przelotne opady. Deszczu nie należy się spodziewać wyłącznie w województwach dolnośląskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim. W pozostałych regionach pojawią się deszczowe chmury, ale przejaśnień będzie sporo. Temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wahać się od 17 stopni w Kielcach i Koszalinie do 21 stopni we Wrocławiu.

Wtorek będzie dniem mniej deszczowym. Tego dnia przelotne opady wystąpią wyłącznie w województwach podlaskim, zachodniopomorskim, łódzkim, lubelskim i podkarpackim. Temperatura nieco wzrośnie. Termometry wskażą od 19 stopni w Suwałkach do 24 stopni w Poznaniu, Zielonej Górze i Wrocławiu.

Środa będzie jeszcze bardziej słoneczna niż poniedziałek i wtorek. Przelotne opady deszczu prognozuje się wyłącznie dla okolic Bydgoszczy. Dla pozostałej części kraju prognozuje się umiarkowane zachmurzenie i liczne przejaśnienia. Temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wahać się od 21 stopni w Suwałkach do 26 stopni w Poznaniu i Zielonej Górze. 

Pogoda na czwartek i piątek. Synoptycy prognozują lokalne burze

Czwartek będzie kolejnym dość ciepłym i suchym dniem. Tego dnia nie będzie padać, a w przeważającej części kraju będzie dużo przejaśnień. Niebo całkowicie zasnute chmurami zobaczą mieszkańcy województw lubuskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Termometry wskażą od 20 stopni na Wybrzeżu do 24 stopni w Małopolsce i na Podkarpaciu.

W piątek w pogodzie nastąpi wyraźna zmiana. W przeważającej części Polski będzie padać deszcz, a przez Mazowsze przejdą także burze. Słonecznie będzie wyłącznie w Wielkopolsce, na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie się wahać od 20 stopni w Katowicach i Gdańsku do 25 w Łodzi i Kielcach.

Pogoda na weekend. W sobotę trochę popada, w niedzielę więcej słońca

W sobotę znowu trochę popada, ale nie tak gwałtownie jak w piątek. Opady deszczu prognozuje się dla województw zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i świętokrzyskiego. W pozostałej części kraju zachmurzenie umiarkowane i dużo przejaśnień. Tego dnia termometry wskażą od 19 stopni w Gdańsku do 22 we Wrocławiu.

Niedziela będzie dniem dość słonecznym. Synoptycy nie przewidują na ten dzień żadnych opadów. Najwięcej przejaśnień prognozuje się dla południa i wschodu kraju. Temperatura będzie wahać się od 19 stopni w Lublinie do 25 stopni w Łodzi. 

Więcej o: