Niedziele handlowe 2020. Czy sklepy będą dziś otwarte? [12 lipca]

Czy 12 lipca to niedziela handlowa? Podpowiadamy, gdzie można zrobić dziś zakupy i o jakich zasadach bezpieczeństwa wciąż należy pamiętać.

12 lipca nie jest niedzielą handlową. Na kolejną niedzielę z handlem poczekamy jeszcze ponad miesiąc, bo do 30 sierpnia. Oprócz tego w 2020 roku będą jeszcze dwie niedziele handlowe, które wypadną 13 i 27 grudnia, a więc tuż przed Bożym Narodzeniem.

Niedziele handlowe 2020. Gdzie zrobić zakupy w niedzielę bez handlu?

W dni takie jak dzisiejszy zamknięte są wszystkie sklepy wielkopowierzchniowe takie jak Lidl, Biedronka czy Tesco. Choć w takie niedziele handel jest mocno ograniczony, w dalszym ciągu można zrobić zakupy. Czynne są m.in. sklepy przy stacjach benzynowych, placówki pocztowe i sklepy na dworcach. W niedziele niehandlowe otwarte mogą być także osiedlowe sklepiki, pod warunkiem, że sprzedają w nich właściciele.

Kalendarz niedziel handlowych - 2020 rokKalendarz niedziel handlowych - 2020 rok Fot. Gazeta.pl

Zakupy w czasach epidemii. Tych zasad należy przestrzegać

Choć większość obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa została zniesiona, idąc do sklepu, wciąż musimy pamiętać o kilku zasadach bezpieczeństwa. Zakrywanie nosa i ust w dalszym ciągu jest obowiązkowe. Wchodząc do sklepu, powinniśmy także zdezynfekować ręce lub założyć rękawiczki. Należy także zachowywać odpowiedni dystans od innych osób. 

Zobacz wideo Wybory prezydenckie. Jak głosować bezpiecznie w dobie pandemii?
Więcej o: