Onet nie nada swojego programu ze studia. "Jedna z redakcji RASP otrzymała wiarygodnie brzmiącą groźbę"

Poranny program Onetu nie zostanie nadany ze studia - poinformował portal. Powodem jest groźba skierowana do jednej z redakcji koncernu Ringier Axel Springer Polska.

O sprawie Onet poinformował w krótkim komunikacie. "Jedna z redakcji Ringier Axel Springer Polska otrzymała w czwartek wieczorem wiarygodnie brzmiącą groźbę. Z tego powodu zdecydowaliśmy się nie nadawać dzisiejszego 'Onet Rano'. Z naszego studia. Nie skorzystamy również z naszego auta, w którym mieści się ruchome studio" - czytamy na portalu. 

Onet nie podaje, której redakcji grożono. Do RASP, poza Onetem, należą m.in. "Fakt" i "Newsweek".

Atak na redakcję magazynu "Fakty"

We wtorek informowaliśmy o ataku, do którego doszło w innej redakcji. Siedziba Wydawnictwa MaxMedia, właściciela m.in. magazynu "Fakty", została okradziona i zdemolowana. Nieznani sprawcy m.in. napisali na ścianie "Fakty TVN wypad". Wygląda na to, że włamywacze pomylili redakcje i byli pewni, że demolują siedzibę TVN. "Oto skutek kampanii obozu rządzącego przeciwko mediom opozycyjnym. Wstyd i hańba" - napisał redaktor naczelny magazynu. Kilka dni wcześniej do redakcji dotarł mail z pogróżkami.

Czytaj więcej: Zdemolowana redakcja magazynu "Fakty". "Skutek kampanii obozu rządzącego przeciwko mediom opozycyjnym"

Zobacz wideo Ambasadorka USA nie pierwszy raz skomentowała sytuację mediów w Polsce
Więcej o: