Śląskie. Maszyna rolnicza urwała mężczyźnie rękę

43-letni mężczyzna próbował naprawić maszynę podczas prac w polu. Nie wyłączył jej jednak, co skończyło się fatalnie - prasa rolująca wyrwała mu rękę na wysokości ramienia.

Do zdarzenia doszło koło południa we wtorek 7 lipca we wsi Starokrzepice w województwie śląskim. Podczas prac w polu 43-letni mężczyzna zauważył, że w prasie rolującej zerwał się sznurek. Chciał sam naprawić usterkę, ale nie wyłączył maszyny, dlatego ta cały czas się obracała. Kiedy 43-latek próbował założyć sznurek, maszyna wciągnęła jego prawą rękę i wyrwała mu ją na wysokości ramienia.

Wypadek na polu w Starokrzepicach. Ranny został przetransportowany śmigłowcem LPR

Mężczyzna pracował w polu sam, wokół nie było nikogo, kto mógłby mu pomóc. Udało mu się samodzielnie wyłączyć prasę, wyciągnąć z niej urwaną rękę i zadzwonić po pomoc. Poszkodowany został zabrany przez załogę śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do jednego z częstochowskich szpitali.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z Komisariatu Policji w Krzepicach wraz z technikiem kryminalistyki z kłobuckiej komendy. Dokładne okoliczności tego wypadku zostaną ustalone przez śledczych w toczącym się postępowaniu.

Zobacz wideo Miałeś wypadek? Nie uciekaj z miejsca zdarzenia

Policjanci apelują o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas prac w polu

Po nieszczęśliwym wypadku w Starokrzepicach policjanci wystosowali apel, prosząc o rozsądek podczas wykonywania prac rolniczych.

Lato to czas wzmożonych prac związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego. Szczególnie często dochodzi wtedy do wypadków podczas prac polowych. Ich przyczyną zwykle jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Chwila nieuwagi podczas wykonywania z pozoru prostych czynności, może skończyć się tragicznie. Dlatego policjanci apelują, aby do wykonywania swoich obowiązków nie podchodzić niedbale i rutynowo.Pracujące maszyny stanowią duże zagrożenie dla samego operatora, jak również dzieci, które nie zawsze potrafią przewidzieć skutki ich działania. Dlatego rodzice nie powinni zezwalać dzieciom na wykonywanie niebezpiecznych prac, zwłaszcza przy użyciu maszyn rolniczych oraz zabaw i poruszania się w ich pobliżu podczas działania urządzeń. Zadbajmy o to, by dzieci bawiły się w bezpiecznej odległości od niebezpiecznych sprzętów i narzędzi. Pamiętajmy, że nawet podczas obserwowania pracy rodziców lub przebywania w otoczeniu maszyn i zwierząt gospodarczych należy zachować szczególną ostrożność

- czytamy na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.

Więcej o: