Wybory prezydenckie 2020. Upał i długie kolejki przyczyną zasłabnięć wyborców. 80-latek w stanie ciężkim

Do jednego z warszawskich szpitali przetransportowano 80-latka, który zasłabł w lokalu wyborczym. Media informują o co najmniej kilkunastu przypadkach omdlenia w trakcie dzisiejszego głosowania w samym tylko województwie mazowieckim. Długie wyczekiwanie na słońcu daje się wyborcom we znaki.

Upał i długie kolejki towarzyszą dziś tym, którzy chcą oddać głos w wyborach prezydenckich 2020. IMGW informuje, że w niektórych regionach Polski termometry wskazują nawet 30 stopni. Z doniesień Polskiej Agencji Prasowej, na którą powołuje się Onet, wynika, że na Mazowszu odnotowano kilkanaście zasłabnięć zarówno w lokalach wyborczych, jak i przed nimi. Jedną z osób, która wymagała pomocy ratowników medycznych, jest 80-letni mężczyzna, który w stanie ciężkim został przewieziony na SOR.

W okręgu w Warszawie zmarł wyborca? PKW: Nie dotarła do nas taka informacja

Podczas porannej konferencji prasowej szef Państwowej Komisji Wyborczej został zapytany o nieoficjalne doniesienia o śmierci wyborcy w jednym z warszawskich okręgów wyborczych. Sylwester Marciniak przekazał, że PKW nie otrzymała informacji o takim przypadku, a jednocześnie przypomniał, że taka sytuacja zdarzyła się przed pięcioma laty.

Podczas konferencji o godzinie 18:30 Marciniak wyjaśnił, że doniesienia o rzekomej śmierci dotyczyły właśnie 80-latka z Warszawy, jednak ten żyje i jest w szpitalu. Szef PKW życzył mu zdrowia. 

Zobacz wideo Wybory prezydenckie. Jak głosować bezpiecznie w dobie pandemii?

Dziś wybory prezydenckie 2020

28 czerwca odbywają się wybory prezydenckie. To pierwsze w historii głosowanie przeprowadzane w trybie hybrydowym. Oznacza on, że część wyborców zagłosuje korespondencyjnie, a część w lokalach wyborczych. Głos można oddać do godziny 21

Aby oddać ważny głos, na karcie do głosowania należy postawić znak "X" przy nazwisku wybranego kandydata. Znak "X" to co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki. Informacje, jak oddać ważny głos, znajdują się na dole karty do głosowania.

Więcej o: