Warszawa. Awaryjne lądowanie małego samolotu na Bemowie. Cztery osoby są poszkodowane

W pobliżu aeroklubu na warszawskim Bemowie doszło do awaryjnego lądowania małego samolotu. Patrol odnalazł maszynę i cztery poszkodowane osoby. Dwie z nich zostały przetransportowane do szpitala. Życiu rannych nie zagraża niebezpieczeństwo.

Z doniesień telewizji Polsat News wynika, że awionetka znajduje się na zalesionym terenie niedaleko ulicy Radiowej. Reporter Dawid Styś ustalił, że po tym, jak lotnisko na warszawskim Bemowie utraciło kontakt z samolotem, patrole zaczęły szukać maszyny. Straż pożarna znalazła samolot oraz cztery poszkodowane osoby.

- Mały samolot wylądował awaryjnie w lesie, jest na kołach, nie doszło do pożaru - powiedział Michał Skrzypa ze straży pożarnej w rozmowie z TVN Warszawa

Bemowo. LPR przetransportował do szpitala jedną osobę

Jedna z rannych osób została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala na ul. Szaserów. Polsat News informuje, że medycy podejrzewają, iż doznała ciężkiego urazu kręgosłupa, z kolei IAR podaje, że ma otwarte złamanie barku. Inna poszkodowana osoba została przewieziona do szpitala karetką. Stwierdzono u niej obrażenia ręki. Kolejne dwie osoby, które uczestniczyły w zdarzeniu, po wstępnych badaniach odmówiły hospitalizacji. 

Na miejscu zdarzenia pracuje policja i straż pożarna. Mundurowi ustalają przebieg i przyczyny zdarzenia. 

Zobacz wideo Z wizytą w wieży kontroli lotów
Więcej o: