Niepokalanów. Bazylika zamknięta do odwołania. Zakonnik zakaził się koronawirusem

Jeden z zakonników z Niepokalanowa zakaził się koronawirusem, w związku z czym bazylika i zakon zostały zamknięte do odwołania. Proboszcz parafii udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy świętej wszystkim parafianom.

Informacja o tymczasowym zamknięciu bazyliki i zakonu pojawiła się na stronie internetowej Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Niepokalanowie. Z ogłoszenia wynika, że jeden z zakonników zakaził się koronawirusem, a chorobę wykryto u niego po powrocie z urlopu. 

Zobacz wideo Sośnierz: Nie spodziewałem się, że będziemy się tak długo męczyli z wygaszaniem epidemii

Niepokalanów. Msze święte z zamkniętej bazyliki można obejrzeć przez internet

W związku z zamknięciem bazyliki w Niepokalanowie wstrzymano msze święte z udziałem wiernych do odwołania. Wierni będą mogli oglądać transmisje nabożeństw za pośrednictwem YouTuba w godzinach 8:30, 13 i 19. Proboszcz parafii w Niepokalanowie udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy św. wszystkim parafianom. Wszystkie zamówione intencje będą odprawione w klasztornej kaplicy.

"Mamy pełną świadomość, że sam fakt pojawienia się choroby w Niepokalanowie sprawia, że wielu z nas żywi głębokie obawy o zdrowie swoje i bliskich. Bądźmy jednak pełni nadziei i ufności, że Matka Boża Niepokalana i św. Maksymilian wesprze nas w tym trudnym czasie. Pozostańmy solidarni na modlitwie każdego dnia. Prosimy Was o modlitwę" - napisali duchowni z Niepokalanowa. 

Więcej o: