Rowerzysta zaatakował nastolatków w Gdańsku. Policja pokazuje nagranie i prosi o pomoc

Policja z Gdańska poszukuje mężczyzny, który pobił dwóch nastolatków. Udostępniono nagranie z zajścia, policja prosi o pomoc w odnalezieniu rowerzysty.

Do zdarzenia doszło 17 czerwca, po godz. 18 w Gdańsku. Przy ul. Angielska Grobla rowerzysta zaatakował dwóch nastolatków, co zostało nagrane. Jak wskazuje portal trojmiasto.pl policjanci udostępnili tylko fragmenty nagrania, wycięli bowiem drastyczne, zarejestrowane momenty, gdy rowerzysta bije chłopców.

Według wstępnych relacji, mężczyzna na rowerze najpierw prawie wpadł na kilkoro nastolatków, którzy szli chodnikiem, a dopiero później, gdy jeden z nich zwrócił mu uwagę, zaczął ich bić. "Fakt" ustalił, że nagranie wykonał kolega dwóch pobitych chłopców w wieku 13 i 14 lat. Na szczęście nie stało im się nic groźnego, nie było potrzeby, by przebywali w szpitalu.

Policja dopiero po ponad tygodniu upubliczniła nagranie, prosząc świadków zdarzenia o kontakt. Do służb zgłosić mogą się też osoby, które rozpoznają mężczyznę. Ustalenie tożsamości rowerzysty jest o tyle problematyczne, że w momencie zajścia miał na sobie okulary i kask. Policjanci apelują:

Świadkowie oraz osoby, które rozpoznają mężczyznę, proszone są o kontakt z policjantami z komisariatu Śródmieście przy ul. Długa Grobla 4, tel. 47 741 34 22

Nagranie z ataku rowerzysty:

Zobacz wideo
Więcej o: