Wybory prezydenckie 2020. Do której otwarte lokale wyborcze? Do której można głosować?

Wybory prezydenckie 2020. W dzisiejszym głosowaniu każdy z wyborców oddaje swój głos na jednego z kandydatów. Do której godziny można głosować w wyborach prezydenckich 2020? W jakich godzinach będą otwarte lokale wyborcze?

Dziś odbywa się pierwsza tura głosowania w wyborach prezydenckich 2020. Poniżej znajdują się informacje, do której godziny odbywać się będzie głosowanie, a także, w jakich godzinach będą otwarte lokale wyborcze.

Wybory prezydenckie 2020. Do której godziny można głosować?

Wszystkie komisje obwodowe podczas wyborów prezydenckich będą otwarte od 7:00 do 21:00. W myśl kodeksu wyborczego swój głos można oddać również po tej godzinie. Taka sytuacja jest możliwa tylko wtedy, gdy wyborca wszedł do lokalu wyborczego przed godziną zakończenia głosowania.

Co istotne, godziny głosowania w danej komisji mogą zostać przesunięte. Do takiej sytuacji może dojść tylko wtedy, gdy na przeszkodzie w przeprowadzeniu głosowania staną nieprzewidziane trudności.

Wybory prezydenckie 2020. Godziny otwarcia lokali w innych miejscach

Państwowa Komisja Wyborcza w specjalnym oświadczeniu wskazała ponadto, w jakich godzinach można oddać głos za granicą, w domach pomocy społecznej oraz na polskich statkach.

W powyższych przypadkach, a także w lokalach wyborczych w innych krajach wybory odbywają się w godzinach od 7:00 do 21:00 czasu miejscowego.

PKW zakłada również sytuację, że głosowanie w innej strefie czasowej może przesunąć wybory na 29 czerwca. Wówczas są przeniesione na 27 czerwca.

Zobacz wideo "Tenet". Pattison: Ten film jest jak sztuczka magiczna [ZWIASTUN]
Więcej o: