Pogoda na tydzień [29 czerwca - 5 lipca]. Zanosi się na deszcz i lokalne burze

Prognoza pogody na tydzień 29 czerwca - 5 lipca. Synoptycy prognozują, że na przełomie miesięcy możemy spodziewać się opadów deszczu. Nie będą to jednak opady tak intensywne jak te, które obserwowaliśmy w ostatnich tygodniach.
Zobacz wideo Ekspert: Pod względem zasobów wodnych Polska jest jak Egipt

Pogoda na poniedziałek, wtorek i środę. Początkiem tygodnia przelotne burze

Z synoptycznej prognozy pogody dostępnej na portalu meteo.imgw.pl wynika, że w poniedziałek będzie padać. W województwach położonych na północy, w centrum i na południu kraju odnotujemy przelotne deszcze, a na wschodzie także burze. Słonecznie będzie jedynie w województwach wielkopolskim, lubelskim, dolnośląskim i opolskim. Temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wahać się od 20 stopni w Koszalinie do 25 stopni w Krakowie i Katowicach.

We wtorek padać będzie niemal w całym kraju, za wyjątkiem Małopolski i Podkarpacia i Ziemi Świętokrzyskiej. W pozostałych regionach odnotujemy przelotne deszcze, a w województwach lubuskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim także burze. Termometry wskażą od 21 stopni w Suwałkach, Gdańsku i Koszalinie do 28 stopni w Zielonej Górze. 

W środę również będzie deszczowo. Opady ominą tylko okolice Rzeszowa, Katowic, Poznania, Zielonej Góry, Szczecina i Koszalina. Dla Podlasia prognozuje się burze, w pozostałych regionach będzie padać przelotny deszcz. Temperatura będzie wahać się od 19 stopni na Wybrzeżu do 24 na Podkarpaciu.

Pogoda na czwartek i piątek. Deszcz zacznie ustępować

W czwartek deszczowe chmury przesuną się na południe. Opady deszczu odnotujemy w przeważającej części kraju, z wyjątkiem województw pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. Największe zachmurzenie będzie w okolicach Krakowa, a najwięcej przejaśnień w pobliżu Bydgoszczy. Termometry wskażą od 21 stopni w Gdańsku do 27 stopni w Katowicach.

Piątek będzie wyjątkowo pochmurny. Synoptycy prognozują, że mieszkańcy województw położonych w centrum, na południu i na wschodzie kraju nie zobaczą słońca, bo zachmurzenie będzie wysokie. Przejaśnienia przewiduje się z kolei dla zachodu i północy Polski. Przelotny deszcz wystąpi tylko w województwach małopolskim i podkarpackim. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 20 stopni w Gdańsku do 26 w Łodzi. 

Pogoda na weekend. W sobotę powrót deszczu, w niedzielę trochę pogodniej

Synoptycy prognozują, że w sobotę będzie padać w niemal całym kraju. Wyjątkami będą województwa zachodniopomorskie, lubelskie i dolnośląskie. Dla pozostałych części Polski prognozuje się przelotne opady deszczu, a dla województwa łódzkiego - intensywne deszcze. Temperatura będzie wahać się od 20 stopni w Gdańsku do 25 stopni w Białymstoku i Kielcach. 

W niedzielę pogoda będzie przyjemniejsza, bo na północy, na zachodzie i w centrum kraju nie będzie padać. Deszcz prognozuje się z kolei dla województw dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego i podlaskiego. Najwięcej przejaśnień mogą spodziewać się mieszkańcy Warszawy. Najcieplej będzie w Olsztynie, gdzie termometry wskażą do 24 stopni, a najzimniej w Zielonej Górze, gdzie odnotujemy maksymalnie 19 stopni. 

Więcej o: