Koronawirus. Rodzina zakażona po wczasach nad Bałtykiem. Nowe ognisko w Sarbinowie

W nadbałtyckim Sarbinowie potwierdzono nowe ognisko koronawirusa. Badanie przeprowadzone przez poznański sanepid wykazało, że zakażenie potwierdzono u czteroosobowej rodziny - rodziców, dziecka oraz babci - informuje Radio Poznań.

Cała rodzina wypoczywała nad polskim morzem w domkach wczasowych jednego z ośrodków wypoczynkowych. Już po powrocie z wczasów jedna z osób zaczęła wykazywać niepokojące objawy. Po kilku dniach zakażenie koronawirusem potwierdzono również u trzech pozostałych członków rodziny - czytamy na stronie internetowej radia

Informację potwierdziła Anna Pawłowska z poznańskiego sanepidu. - W okresie Bożego Ciała te osoby przebywały na terenie Sarbinowa w wynajmowanych przez rodzinę domkach i po powrocie wystąpiły objawy u jednej z tych osób. Potwierdzono zakażenie koronawirusem, następnie także u pozostałych członków z tej rodziny. Pod nadzorem z tego ogniska w Sarbinowie mamy jeszcze pozostałe rodziny. Na razie przebywają w kwarantannie - mówiła.

Źródłem zakażenia właściciel domków?

Koszaliński sanepid z kolei wziął pod lupę cały ośrodek w Sarbinowie. Okazało się, że źródłem zakażenia mógł być jego właściciel, u którego przeprowadzony test również dał wynik pozytywny. Wskutek tego obowiązkowej kwarantannie zostały poddane też inne osoby.

W dalszym ciągu poznański i koszaliński sanepid ustalają, z kim wszystkie te osoby mogły mieć w ostatnich dniach kontakt. Sytuacja jest na bieżąco monitorowania, natomiast wczasowicze, u których wystąpią jakiekolwiek objawy, proszeni są o pilny kontakt z odpowiednim oddziałem sanepidu. 

Zobacz wideo Rekordy zakażeń, prezydent na wojnie z sądami. Brazylia ma problem nie tylko z koronawirusem [OKO NA ŚWIAT]
Więcej o: