Warszawa. Autobus spadł z wiaduktu na S8. Są nagrania z momentu wypadku

W czwartek w południe doszło do wypadku autobusu miejskiego, który spadł z wiaduktu trasy S8 w Warszawie. W mediach i w internecie pojawiły się już pierwsze nagrania, które pokazują moment zdarzenia. Policja apeluje do kierowców, którzy mogli zarejestrować wypadek, o przekazanie filmów śledczym.

Jedno z nagrań zostało opublikowane na stronie Fakt.pl. Film został zarejestrowany przez kamerę w aucie jadącym w kierunku Poznania. Widać na nim autobus linii 186, który porusza się na pasie obok. Nagle autobus wpada w bariery, jego przód podnosi się i zaczyna spadać. W tym miejscu nagranie się urywa. Podobne ujęcie widać też na nagraniu opublikowanym na YouTubie.

 

Nagrania z momentu wypadku autobusu w Warszawie

Chwilę przed godziną 13:00 służby ratownicze otrzymały informację o zdarzeniu od świadka wypadku. Autobus linii 186, jadący w kierunku Szczęśliwic, spadł z wiaduktu trasy S8. W momencie zdarzenia w pojeździe znajdowało się 40 osób. Według informacji przekazywanych przez Urząd Miasta w Warszawie stan kilku osób uznawany jest za ciężki. Jedna osoba, około 70-letnia pasażerka autobusu, zmarła na miejscu.

Zobacz wideo Wypadek autobusu linii 186 w Warszawie - Krzysztof Bielecki

Przyczyny wypadku ustalane są przez policję. W czwartek funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Śledczy sprawdzają też nagrania z kamer w pojeździe oraz kamerek innych kierowców, którzy w momencie wypadku jechali trasą S8. W kolejnych dniach przesłuchiwani będą także świadkowie zdarzenia.

Dwudziestokilkuletni kierowca autobusu jest jednym z poszkodowanych w wypadku. W chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy. Najbardziej prawdopodobną hipotezą jest to, że kierowca zasłabł podczas jazdy.

Więcej o: