Niedziele handlowe 2020. Czy sklepy będą dziś otwarte? [28 czerwca]

Czy 28 czerwca to niedziela handlowa? Odpowiedź na to pytanie znajdujemy w ustawie o ograniczeniu handlu w niedziele i święta. Podpowiadamy, gdzie można zrobić dziś zakupy.

28 to niedziela handlowa. W dni takie jak ten otwarte mogą być wszystkie sklepy, również te wielkopowierzchniowe jak Biedronka, Lidl, Auchan czy Carrefour.

Niedziele handlowe 2020. Kiedy kolejna niedziela z handlem?

W tym roku kalendarzowym będą jeszcze trzy niedziele handlowe. Wypadną 30 sierpnia, a więc pod koniec wakacji oraz 13 i 20 grudnia, czyli przed świętami Bożego Narodzenia. W roku 2021 i latach kolejnych będzie wypadać siedem niedziel handlowych, tak samo jak i w tym roku.

Kalendarz niedziel handlowych - 2020 rokKalendarz niedziel handlowych - 2020 rok Fot. Gazeta.pl

Zakupy w czasach epidemii. O jakich zasadach należy pamiętać?

Ze względu na epidemię koronawirusa idąc do sklepu, wciąż musimy pamiętać o kilku zasadach bezpieczeństwa. Kupujący w dalszym ciągu muszą zasłaniać usta i nos, np. za pomocą maseczki ochronnej lub części odzieży. Są także zobowiązani do noszenia rękawiczek lub odkażania rąk płynem do dezynfekcji, który z reguły znajduje się niedaleko wejścia do sklepu. Limity klientów, którzy mogą być na terenie sklepu w tym samym czasie, zostały już zniesione.

Więcej o: