Długoterminowa prognoza pogody na lipiec. Czy należy spodziewać się fali upałów?

Jakie będą tegoroczne wakacje? Synoptycy pracujący dla amerykańskiego portalu pogodowego AccuWeather prognozują, że lipiec będzie ciepły i słoneczny, ale nie upalny. Prognozuje się także niewielką liczbę dni deszczowych.

Lipiec to okres wzmożonych wyjazdów. Osoby, które pomimo pandemii koronawirusa postanowiły wyjechać na wakacje w nadchodzącym miesiącu, zastanawiają się, jaka będzie pogoda, a synoptycy publikują swoje przewidywania na ten temat. Co wynika z ich ustaleń?

Zobacz wideo Globalne ocieplenie. "Pogoda zwariowała nie bez powodu. Mamy kryzys klimatyczny"

Pogoda na pierwszy tydzień lipca (1-7.07)

Meteorolodzy przewidują, że pierwszy tydzień lipca będzie słoneczny, choć lokalnie mogą wystąpić opady. Deszczu należy się spodziewać w czwartek 2 lipca i w poniedziałek 6 lipca. Opady te nie będą jednak intensywne. Temperatura maksymalna w tym okresie będzie wahać się od 21 do 26 stopni Celsjusza. Najcieplejszym i najsłoneczniejszym dniem tego tygodnia ma być sobota 6 lipca.

Pogoda na drugi tydzień lipca (8-14.07)

Drugi tydzień lipca będzie ciepły, ale nie upalny. Choć na niebie pojawią się pojedyncze chmury, nie przyniosą opadów deszczu. Osoby, które wybierają się na urlop właśnie w tym terminie, powinny być zadowolone. Synoptycy prognozują, że temperatura maksymalna będzie wahać się od 21 do 27 stopni. Z prognozy pogody wynika także, że najcieplejszym dniem tego tygodnia będzie wtorek 14 lipca. 

Pogoda na trzeci tydzień lipca (15-21.07)

Trzeci tydzień lipca będzie najsłoneczniejszym tygodniem nadchodzącego miesiąca. Nie przełoży się to jednak na znaczny wzrost temperatury. Termometry będą wskazywać maksymalnie od 24 do 28 stopni Celsjusza, a więc upałów nie będzie. Na te kilka dni synoptycy nie prognozują żadnych opadów deszczu.

Pogoda na czwarty tydzień lipca (22-28.07)

Pogoda w czwartym tygodniu lipca będzie dość niestabilna. Meteorolodzy prognozują zarówno dni słoneczne (22, 26, 27 i 28 lipca), jak i burzowe (23, 24 i 25 lipca). Wyładowania atmosferyczne mogą być gwałtowne, ale będą występować lokalnie. Temperatura maksymalna będzie wahać się od 23 do 27 stopni Celsjusza.

Pogoda na ostatnie dni lipca (29-31.07)

Z prognozy pogody na portalu AccuWeather wynika, że ostatnie trzy dni lipca będą słoneczne i ciepłe, choć 31 lipca mogą wystąpić także przelotne burze. Meteorolodzy prognozują, że temperatura maksymalna w tym okresie będzie wahać się w granicach 25-27 stopni.

Podkreślmy, że powyższe przewidywania to prognoza długoterminowa, co oznacza, że są one obarczone dużym błędem i mogą się nie sprawdzić. Precyzyjne przewidywanie pogody z dużym wyprzedzeniem czasowym nie jest możliwe.

Więcej o: