Wybory 2020. Lista lokali wyborczych. Jak znaleźć lokal wyborczy?

Wybory prezydenckie 2020. Do wyścigu o prezydenturę stanęło w tym roku 11 kandydatów. Zanim jednak oddamy swój głos, warto sprawdzić, do której z obwodowych komisji jesteśmy przypisani. Jak znaleźć lokal wyborczy? W jakich godzinach można oddać swój głos? Odpowiadamy.

Wybory prezydenckie w 2020 roku odbędą się w mieszanej formule. Każdy, kto wyrazi taką chęć, jest uprawniony do oddania głosu w formie korespondencyjnej. Jeśli jednak planujemy oddać swój głos osobiście, to należy się upewnić, gdzie znajduje się nasz lokal wyborczy.

Wybory prezydenckie 2020. Lista lokali wyborczych

Jeśli mamy wątpliwości, gdzie należy oddać głos, to najlepiej sprawdzić, do której z obwodowych komisji wyborczych jesteśmy przypisani. Pełną listę komisji można znaleźć na stronie Państwowej Komisji Wyborczej w zakładce "Wyszukiwarka obwodów".

Wybory prezydenckie 2020. Jak sprawdzić, gdzie głosować?

Lokal wyborczy, w którym powinniśmy oddać głos, można znaleźć na dwa sposoby. Pierwszy polega na zaznaczeniu w "Wyszukiwarce obwodów" naszego województwa, a później powiatu i gminy. Wówczas na ekranie pojawi się spis wszystkich obwodowych komisji wraz z dokładnie zakreślonymi granicami. Po znalezieniu naszego adresu dowiemy się, w jakiej komisji należy oddać głos.

Jednak o wiele łatwiejszym sposobem jest skorzystanie z wyszukiwarki obwodów. Należy wpisać do niej nazwę naszej miejscowości i/lub ulicę. Wówczas zostaniemy automatycznie skierowani do odpowiedniego lokalu wyborczego.

Wybory prezydenckie 2020. Godziny otwarcia lokali wyborczych

Lokale wyborcze w całej Polsce otwarte są w tych samych godzinach - od godz. 7:00 do 21:00. Do zamknięcia lokali wyborczych o godz. 21:00 obowiązuje cisza wyborcza, a co za tym idzie zakaz agitacji oraz publikowania sondaży preferencji wyborczych.

Zobacz wideo Jak zagłosować korespondencyjnie na kwarantannie lub w izolacji?
Więcej o: