22-letnia Polka porwana w Holandii, uwolnili ją niemieccy antyterroryści

22-letnia Polka mieszkająca na północy Holandii została porwana w nocy z piątku na sobotę. Dwóch mężczyzn wciągnęło ją do samochodu, grożąc bronią. Mieli zawieźć ją do byłego partnera mieszkającego w Kolonii, jednak ich zamiary pokrzyżowali niemieccy antyterroryści, którzy zatrzymali auto.
Zobacz wideo

Kilkanaście godzin po porwaniu porywacze i 22-latka jechali autostradą w Nadrenii Północnej-Westfalii, kiedy namierzyła ich niemiecka policja. Kobietę uwolniono, zatrzymano zaś porywaczy, którym okazali się Polak i Czech. Ich zleceniodawcę zatrzymano w nalocie na dom w Bergheim pod Kolonią. 

Porwano młodą kobietę. Z Holandii przewieziono ją do Niemiec

Jak podaje RMF24.pl, w nocy z ostatniego piątku na sobotę 22-letnia Polka mieszkająca na północy Holandii została porwana z parku w Opmeer przez dwóch mężczyzn. Polak i Czech siłą wprowadzili ją do volkswagena golfa, grożąc bronią. Świadkowie porwania zawiadomili policję.

W sprawę zostali zaangażowani niemieccy antyterroryści. Policjanci namierzyli samochód porywaczy na autostradzie w Nadrenii Północnej-Westfalii i zaczęli go śledzić. Ostatecznie około godziny 21 zatrzymali go w pobliżu miasta Willich. Kobieta zaś została uwolniona, porywacze zostali lekko ranni w czasie aresztowania.

Zatrzymano mężczyznę, który zlecił porwanie

Jednocześnie druga grupa antyterrorystów przypuściła szturm na dom, w którym mieszkał podejrzewany o porwanie mężczyzna.

Funkcjonariusze nie podają na razie motywów działania porywaczy. O ich losie ma zdecydować niemiecki sąd.