Warmińsko-mazurskie. Byk zaatakował rolnika na pastwisku. Mężczyzna zginął na miejscu

W sobotę we wsi Szczepków Borowy byk zaatakował rolnika, który chciał go sprowadzić z pastwiska. Poturbowany mężczyzna, pomimo prowadzonej akcji ratowniczej, zmarł na miejscu z powodu odniesionych obrażeń.
Zobacz wideo

Jak informuje portal Nidzica.wm.pl, do zdarzenia doszło w sobotę 12 października około godziny 17:00. 52-letni rolnik mieszkający we wsi Szczepków Borowy poszedł na pastwisko, aby przeprowadzić byka do zagrody. Kiedy po dłuższym czasie jego matka zorientowała się, że syn nadal nie wrócił, poprosiła sąsiada, aby sprawdził, co się stało. Kiedy mężczyzna dotarł na pastwisko, zobaczył jęczącego z bólu rolnika leżącego na ziemi. Od razu wezwał pomoc.

Rolnik poturbowany przez byka zmarł

Służby otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu około 19:30. Na miejscu zjawiły się policja i straż pożarna. Strażacy od razu podjęli akcję ratunkową, którą przejęli ratownicy medyczni, kiedy dotarli na miejsce. Wtedy jednak potrzebna już była resuscytacja.

- Mimo długotrwałej akcji ratowniczej rolnika nie udało się uratować. W wyniku powstałych obrażeń 52-letni mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia - poinformowała sierż. Alicja Pepłowska z policji w Nidzicy.

Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia przyczyny i okoliczności zdarzenia.

W niedzielę pół godziny po zamknięciu lokali wyborczych zapraszamy na specjalny Wieczór Wyborczy Gazeta.pl. Gośćmi Łukasz Kijka będą prof. Wawrzyniec Konarski i prof. Antoni Dudek.
A w poniedziałek od świtu wyjątkowy, wspólny Poranek Powyborczy radia TOK FM i Gazeta.pl. Wielu gości i najlepsi prowadzący: Lewicka, Wielowieyska, Kijek i Głogowski. Bądźcie z nami.

Poranek Powyborczy radia TOK FM i Gazeta.plPoranek Powyborczy radia TOK FM i Gazeta.pl Fot. Gazeta.pl

Więcej o: