Hagibis zebrał śmiertelne żniwo w Japonii. Wzrosła liczba ofiar i rannych po przejściu tajfunu

W wyniku tajfunu w Japonii zginęło 19 osób, 149 zostało rannych, a 16 jest uznawanych za zaginione. Do ewakuacji wezwano 6 milionów osób. Doszło do powodzi i osunięć ziemi. Żywioł pozbawił prądu około 425 tysięcy gospodarstw domowych.

Dziewięć rzek wystąpiło ze swych koryt. Woda zalała tereny mieszkalne. W 48 miejscach doszło do osunięć ziemi. Do akcji ratowniczych zmobilizowano 27 tysięcy członków Sił Samoobrony, a także strażaków, policjantów i funkcjonariuszy straży przybrzeżnej.
Kursowanie wielu pociągów było wstrzymane w sobotę. Rano w niedzielę przywrócono większość połączeń superekspresowych. Zniesiono ograniczenia w ruchu lotniczym. Wznowiono funkcjonowanie lotnisk Narita i Haneda w Tokio. Odwołano jednak około 800 lotów.
Według Japońskiej Agencji Meteorologicznej żywiołowi towarzyszyły najbardziej intensywne opady deszczu i najsilniejszy wiatr od 60 lat. Prędkość wiatru dochodziła do 216 kilometrów na godzinę.

W niedzielę pół godziny po zamknięciu lokali wyborczych zapraszamy na specjalny Wieczór Wyborczy Gazeta.pl. Gośćmi Łukasz Kijka będą prof. Wawrzyniec Konarski i prof. Antoni Dudek.
A w poniedziałek od świtu wyjątkowy, wspólny Poranek Powyborczy radia TOK FM i Gazeta.pl. Wielu gości i najlepsi prowadzący: Lewicka, Wielowieyska, Kijek i Głogowski. Bądźcie z nami.

Poranek Powyborczy radia TOK FM i Gazeta.plPoranek Powyborczy radia TOK FM i Gazeta.pl Fot. Gazeta.pl

Więcej o: