Akcja reanimacyjna pod Śnieżką. Turyści utrudniali działania ratowników, bo chcieli zrobić zdjęcia

W sobotę w okolicy schroniska Dom Śląski pod Śnieżką w Karkonoszach zasłabł człowiek. Nie dość, że większość turystów miała nie zwrócić na leżącego na szlaku mężczyznę uwagi, to wielu z nich utrudniało potem akcję ratowników, próbując zrobić zdjęcia lub nagrać ich działania telefonem.
Zobacz wideo

Do zdarzenia doszło w sobotę 12 października w Karkonoszach. Turyści znaleźli na szlaku prowadzącym na Śnieżkę w okolicy schroniska Dom Śląski nieprzytomnego wędrowca. Od razu rozpoczęli jego reanimację. Z relacji świadków wynika jednak, że mężczyzna przez jakiś czas leżał na szlaku i nikt nie zwrócił na niego uwagi.

Karkonosze. Turyści próbowali robić zdjęcia podczas akcji reanimacyjnej

Szybko na miejsce wezwany został GOPR Karkonosze, a także Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Straż Parku zatrzymała ruch na szlaku, aby umożliwić służbom prowadzenie akcji reanimacyjnej. Niestety, część osób mimo to próbowała się zbliżyć do miejsca prowadzenia działań.

"Niektórzy wędrowcy starali się jednak przedostać do strefy działań ratowników z telefonami w dłoniach. (...) Wygląda na to że zrobienie kilku zdjęć było dla nich ważniejsze niż ratowanie życia" - czytamy w poście na Facebooku, który opublikował Karkonoski Park Narodowy.

W niedzielę pół godziny po zamknięciu lokali wyborczych zapraszamy na specjalny Wieczór Wyborczy Gazeta.pl. Gośćmi Łukasz Kijka będą prof. Wawrzyniec Konarski i prof. Antoni Dudek.
A w poniedziałek od świtu wyjątkowy, wspólny Poranek Powyborczy radia TOK FM i Gazeta.pl. Wielu gości i najlepsi prowadzący: Lewicka, Wielowieyska, Kijek i Głogowski. Bądźcie z nami.

Poranek Powyborczy radia TOK FM i Gazeta.plPoranek Powyborczy radia TOK FM i Gazeta.pl Fot. Gazeta.pl

Więcej o: