Lubelskie. Eksplozja pieca w lokalu komisji wyborczej. Głosowanie przeniesione do innej miejscowości

Wyborcy z miejscowości Łowcza-Kolonia będą musieli oddawać głosy w innej komisji. W budynku, w którym miało odbyć się głosowanie, doszło do wybuchu pieca centralnego ogrzewania.
Zobacz wideo

Dzień przed wyborami do Sejmu i Senatu doszło do wybuchu w budynku, w którym siedzibę ma obwodowa komisja wyborcza dla gminy Sawin, w województwie lubelskim, około 25 kilometrów od Chełma.

Jak informuje "Dziennik Wschodni", w południe doszło do wybuchu pieca centralnego ogrzewania. W efekcie naruszone zostały m.in. ścianki działowe budynku. SE.pl precyzuje, że do eksplozji doszło w czasie serwisowania pieca. Na szczęście w wyniku wybuchu nikt nie ucierpiał. 

Gmina Sawin na Facebooku poinformowała, że siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej nr 2 w Łowczy-Kolonii zostaje przeniesiona do lokalu zastępczego w Szkole Podstawowej w Wólce Petryłowskiej. 

Lokale są oddalone o około 5 kilometrów dlatego wójt gminy Sawin zorganizował busa, który dowiezie wyborców na głosowanie. Transport odjedzie z terenu świetlicy wiejskiej w Łowczy-Kolonii o 9:00, 13:00 i 19:00. 

Więcej o: