Wągrowiec: śledził kobietę nawet, gdy ta składała zeznania w komendzie. Zauważyli go policjanci

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o uporczywe nękanie jednej z mieszkanek Wągrowca w Wielkopolsce. Na wniosek prokuratury, sąd wydał postanowienie o jego tymczasowym aresztowaniu.

Stalking określany jest jako złośliwe i powtarzające się nagabywanie, naprzykrzanie się czy prześladowanie zagrażające czyjemuś bezpieczeństwu. Zatrzymany przez policjantów 44-letni mieszkaniec Wapna, jak wynika z przyjętego zawiadomienia, nękał pokrzywdzoną kobietę od dłuższego czasu. Mężczyzna nachodził kobietę w miejscu pracy – pokrzywdzona pracuje w ogólnodostępnej instytucji świadczącej usługi. Podczas jednego z takich zajść, zdecydowała się wezwać na miejsce policję. Interweniujący policjanci, po wyjaśnieniu okoliczności, wytłumaczyli mężczyźnie, że takie zachowanie jest prawnie zabronione, oraz ukarali go mandatem.

Stalker nie dał za wygraną, kobieta złożyła zawiadomienie 

Na tej interwencji jednak się nie zakończyło, a zachowanie podejrzanego nie zmieniło. Na początku tygodnia pokrzywdzona zdecydowała się złożyć zawiadomienie o jej nękaniu. W trakcie jego składania, opowiedziała policjantom o niepokojących sytuacjach, w których mężczyzna na telefon komórkowy kobiety wysyłał sms-y o nagabujących treściach, śledził ją, robił zdjęcia jej i rodzinie. Kobieta czuła się zagrożona.

Mężczyzna wykazywał tak daleko idące zainteresowanie kobietą, że w czasie, kiedy składała zawiadomienie wągrowieckiej komendzie, również przyjechał na parking przed budynkiem. W momencie, gdy pokrzywdzona wyszła z budynku i wsiadła do samochodu, wówczas jej oprawca podszedł do auta. Zostało to zauważone przez będących w komendzie policjantów, którzy zatrzymali mężczyznę.

Zarzut uporczywego nękania zagrożony kara 3 lat więzienia

Podejrzany usłyszał zarzut uporczywego nękania. W trakcie prowadzonego pod nadzorem prokuratury postępowania wyjaśniane będą wszystkie okoliczności, m.in. motywy jakimi się kierował. Na wniosek prokuratora sąd zadecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Przestępstwo to podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Zobacz wideo
Więcej o: