Wągrowiec: śledził kobietę nawet, gdy ta składała zeznania w komendzie. Zauważyli go policjanci

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o uporczywe nękanie jednej z mieszkanek Wągrowca w Wielkopolsce. Na wniosek prokuratury, sąd wydał postanowienie o jego tymczasowym aresztowaniu.

Stalking określany jest jako złośliwe i powtarzające się nagabywanie, naprzykrzanie się czy prześladowanie zagrażające czyjemuś bezpieczeństwu. Zatrzymany przez policjantów 44-letni mieszkaniec Wapna, jak wynika z przyjętego zawiadomienia, nękał pokrzywdzoną kobietę od dłuższego czasu. Mężczyzna nachodził kobietę w miejscu pracy – pokrzywdzona pracuje w ogólnodostępnej instytucji świadczącej usługi. Podczas jednego z takich zajść, zdecydowała się wezwać na miejsce policję. Interweniujący policjanci, po wyjaśnieniu okoliczności, wytłumaczyli mężczyźnie, że takie zachowanie jest prawnie zabronione, oraz ukarali go mandatem.

Stalker nie dał za wygraną, kobieta złożyła zawiadomienie 

Na tej interwencji jednak się nie zakończyło, a zachowanie podejrzanego nie zmieniło. Na początku tygodnia pokrzywdzona zdecydowała się złożyć zawiadomienie o jej nękaniu. W trakcie jego składania, opowiedziała policjantom o niepokojących sytuacjach, w których mężczyzna na telefon komórkowy kobiety wysyłał sms-y o nagabujących treściach, śledził ją, robił zdjęcia jej i rodzinie. Kobieta czuła się zagrożona.

Mężczyzna wykazywał tak daleko idące zainteresowanie kobietą, że w czasie, kiedy składała zawiadomienie wągrowieckiej komendzie, również przyjechał na parking przed budynkiem. W momencie, gdy pokrzywdzona wyszła z budynku i wsiadła do samochodu, wówczas jej oprawca podszedł do auta. Zostało to zauważone przez będących w komendzie policjantów, którzy zatrzymali mężczyznę.

Zarzut uporczywego nękania zagrożony kara 3 lat więzienia

Podejrzany usłyszał zarzut uporczywego nękania. W trakcie prowadzonego pod nadzorem prokuratury postępowania wyjaśniane będą wszystkie okoliczności, m.in. motywy jakimi się kierował. Na wniosek prokuratora sąd zadecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Przestępstwo to podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Więcej o:
Komentarze (11)
Wągrowiec: śledził kobietę nawet, gdy ta składała zeznania w komendzie. Zauważyli go policjanci
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 15 razy 13

  Nie lekceważyć gościa. Bo wróci i to wiadomo z czym. Już były takie przypadki. Bez happy endu.

 • vargur09

  Oceniono 7 razy 7

  nie oprawca a prześladowca, jakiś słownik sobie kupcie i używajcie...

 • koment22

  Oceniono 8 razy 4

  W tej sprawie muszę pochwalić media. W ostatnich latach tak "wypromowali" pojęcie stalkingu, że policja nie traktuje już tego jak dawniej po macoszemu lecz stanowczo reaguje. Tak trzymać !

 • saves

  Oceniono 8 razy 4

  "Kobieta składał zeznania"
  Bardzo nowoczesna i postępowa forma. Nikt nie będzie określał jej płci!!! Tylko ona sama.

 • shtalman

  Oceniono 10 razy 2

  PiS-dzielec po przejściach któremu nawet prostytutka odmówiła współżycia za grube pieniądze

 • jozbieszczad

  Oceniono 7 razy 1

  Nieodwzajemniona miłość .

 • panna.mela.konfacela

  Oceniono 9 razy -1

  Czy wybitnie wykształceni redaktorzy GW znają słowo "prześladowca"?
  A potem się dziwicie, że suweren ma was w głębokim poważaniu, uważa za przemądrzałych paniczyków i słucha prezesa, którego przynajmniej rozumie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX