Spec od efektów specjalnych w filmie "Władca Pierścieni" zamordował rodziców. Pokłócili się o psa

Siergiej K., który odpowiadał za efekty specjalne m.in. przy produkcji filmu "Władca Pierścieni", zamordował swoich rodziców w Kensington w centralnym Londynie. Zadźgał ich nożem chwilę po tym, jak pokłócili się o opiekę nad psem. Był to ponoć drażliwy temat od dłuższego czasu. Siergiej K. pójdzie do więzienia na 26 lat.

Siergiej K., specjalista od efektów specjalnych, współtwórca monumentalnej produkcji Petera Jacksona, zabił swoich rodziców w centrum Londynu. Został skazany na 26 lat pozbawienia wolności.

Poszło o psa

Siergiej K. w maju 2019 roku po kolejnej już kłótni dotyczącej opieki nad swoim mastifem Enzo, złapał nóż i zadźgał swoich rodziców. Miał im za złe, że otwierali w jego obecności okno - K. obsesyjnie bał się, że pies się z tego powodu przeziębi.

Trzy dni po morderstwie K. sam zadzwonił na policję i przyznał się, ze zabił rodziców w ich apartamencie w Kensington przy Appleford Road. 23 maja funkcjonariusze znaleźli ich ciała w sypialni.

Dostał wyrok 26 lat pozbawienia wolności 

Siergiej K. został przebadany psychiatrycznie. Stwierdzono, że był poczytalny w momencie popełnienia zbrodni. Anthony Orchard, adwokat K. podkreślił, że oboje rodzice K. chorowali na nowotwór w zaawansowanym stadium, praktycznie zostały im tygodnie życia. Fakt ten miał wpływ na wysokość wyroku. Przed sądem morderca przyznał się, że zabił z premedytacją. Nie żałował swojego czynu.

Kilka dni przed zabójstwem matka K., Tatiana, skarżyła się w pobliskiej aptece, że boi się wracać do domu, ponieważ syn od jakiegoś czasu zachowuje się niezwykle agresywnie.

Jego małżeństwo rozpadło się przez psy

48-letni Siergiej K. miał dwa obywatelstwa: rosyjskie i nowozelandzkie. W 2002 roku wyjechał na stałe do Nowej Zelandii, by pracować na planie powstającej wówczas ekranizacji sagi Tolkiena "Władca Pierścieni". Ożenił się, ale jego małżeństwo nie przetrwało zbyt długo: K. miał obsesje na punkcie dwóch psów, którymi się opiekował. Kiedy zaczęły chorować i trzeba było je uśpić, obwiniał o to swoją żonę. Po rozwodzie Siergiej K. wrócił do Londynu, do rodziców. Była żona opisuje go jako genialnego informatyka, oddanego swojej pracy, ale o bardzo małych kompetencjach społecznych.

Więcej o:
Komentarze (12)
Spec od efektów specjalnych w filmie "Władca Pierścieni" zamordował rodziców. Pokłócili się o psa
Zaloguj się
 • gregolsztyn

  Oceniono 3 razy 3

  Moją uwagę zwróciły dwie rzeczy: 1/ do zbrodni doszło w maju 2019 i już wydano wyrok; 2/ Anglicy publikują wizerunek i nazwisko mordercy. U nas na nieprawomocny wyrok w takiej sprawie trzeba czekać tak z 5 lat minimum, no i dane przestępcy chronione. Takie spostrzeżenia a ‘propos różnych wymiarów sprawiedliwości.

 • baby1

  Oceniono 11 razy 1

  Niejeden miłośnik swoich pupilków srających w parkach zabiłby osobę zwracającą mu uwagę, gdyby się nie bał kary.

 • carlos_512

  Oceniono 4 razy 0

  dlaczego piszecie o nim jako Siergiej K., a nie pełnym nazwiskiem?
  zwłaszcza, że wklejacie tweeta z Guardiana, gdzie podane jest jego cale nazwisko...

 • raknawspak

  Oceniono 1 raz -1

  Czerskie czopy sie srajo jakby nie wiedzieli ze takich specjalistow przy kazdym nowym blockbusterze pracuje pincset

 • jozbieszczad

  Oceniono 9 razy -3

  *****Enzo, złapał nóż i zadźgał swoich rodziców. Miał im za złe, że otwierali w jego obecności okno - K. obsesyjnie bał się, że pies się z tego powodu przeziębi.

  Wiedziałem ,że psiarze są "inni" ale ,że aż tak ?

 • herrpietru

  Oceniono 15 razy -5

  Dlaczego panuje kompletna cisza na temat dzisiejszego zamachu terrorystycznego w Manchesterze? Dokładnie tak samo przemilczano zeszłotygodniową próbe zamachu w niemieckim Limburgu. Czyżby zamachy terrorystyczne stawały się taką normą na postępowym Zachodzie że nawet nie warto już o nich wspominać?

 • potomek.abrahama

  Oceniono 11 razy -9

  BUAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHHAHA!

  "...ale o bardzo małych kompetencjach społecznych" - A wy biali polacy PiSiory ? Jak wasze "kompetencje spoleczne" ocenilyby wasze rzony ? Cos czuje rze byscie nie wyczymali rywalizacji w tej dziedzinie z opalonymi imigrantami. Once you go blak you never go bak !

  BUHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHA!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX