Wybory parlamentarne 2019. Jak sprawdzić, gdzie głosować? PKW opublikowała listę lokali wyborczych

W niedzielę 13 października odbędą się wybory parlamentarne 2019. Tego dnia każdy dorosły obywatel, który nie został pozbawiony praw wyborczych, może oddać głos. Gdzie można to zrobić? Jak sprawdzić, gdzie głosować? Podpowiadamy.
Zobacz wideo

Głosowanie w wyborach parlamentarnych 2019 odbywa się w lokalach wyborczych, które znajdują się w przedszkolach, szkołach, urzędach oraz instytucjach kultury. Aby sprawdzić, w którym lokalu wyborczym możemy oddać głos, należy wejść na stronę internetową wybory.gov.pl i wybrać zakładkę "Wyszukiwarka obwodów". W tym miejscu można wpisać w wyszukiwarkę swój adres lub wybrać na mapie swój okręg wyborczy (klikając kolejno w województwo i powiat), a następnie znaleźć na liście obwód głosowania, w którego granicach znajduje się nasz adres i sprawdzić, gdzie znajduje się jego siedziba, czyli nasz lokal wyborczy

Wybory parlamentarne 2019. Jak oddać ważny głos?

Przypomnijmy, że w wyborach parlamentarnych 2019 oddajemy głosy na dwóch kartach do głosowania - po jednej w wyborach do Sejmu i w wyborach do Senatu. Na każdej z tych kart wybieramy tylko jednego kandydata. Aby oddać ważny głos, należy postawić znak "X" w kratce przy nazwisku wybranej osoby. Aby otrzymać karty do głosowania trzeba pokazać członkowi komisji ważny dokument tożsamości i złożyć podpis na liście wyborców. 

Więcej o: