Pogoda. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem na południu Polski. Dopiero jutro "złota polska jesień"

Pogoda. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem. Ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia wydano dla powiatów na południu województw śląskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego.
Zobacz wideo

Piątek 11 października będzie dniem stosunkowo ciepłym i słonecznym. W większości regionów  będzie wiał wiatr umiarkowany, jednak na północy kraju oraz na terenach podgórskich okresami może być dość silny. IMGW przewiduje, że wiatr osiągnie tam prędkość do 65 km/h. Najmocniej będzie wiało w górach - na szczytach Tatr porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość 80 km/h, a w Sudetach nawet 100 km/h. W związku z prognozowanym silnym wiatrem wydano ostrzeżenia I stopnia dla południowej części trzech województw - śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. 

Prognoza pogody. Od jutra ocieplenie. Na termometrach nawet 23 stopnie

Synoptycy z IMGW prognozują, że od jutra będziemy mogli cieszyć się złotą polską jesienią. Z prognozy pogody na portalu pogodynka.pl wynika, że w sobotę temperatura wzrośnie do 22 stopni, a w niedzielę nawet do 23 stopni. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku, najchłodniej z kolei na Podlasiu, gdzie w najcieplejszym momencie dwóch kolejnych dni termometry będą wskazywać 15-17 stopni Celsjusza. Meteorolodzy przewidują, że w sobotę może padać w północnej części kraju. Na niedzielę przelotne opady deszczu prognozowane są tylko dla okolic Suwałk.

Więcej o: