Apel rodziców nastolatek, które zginęły w escape roomie w Koszalinie. Chodzi o nagrania i zdjęcia

Rodzice pięciu nastolatek, które zginęły w styczniu w escape roomie w Koszalinie, apelują do świadków o udostępnianie zdjęć i nagrań z miejsca zdarzenia. Podobny apel w sierpniu wystosowała Prokuratura Okręgowa w Koszalinie.
Zobacz wideo

"Jesteśmy rodzicami dziewczynek, które tragicznie zginęły podczas pożaru w dniu 4 stycznia 2019 r. w escape roomie przy ul. Piłsudskiego 88 w Koszalinie. Bardzo prosimy o udostępnienie nagrań i zdjęć z miejsca zdarzenia, które pomogą w ustaleniu przebiegu wydarzeń" - taki apel ukazał się w koszalińskich mediach, a kartki z tą informacją pojawiły się w ostatnich dniach na ulicach miasta.

- Pożar wybuchł tuż po godzinie 17. Zależy nam na dokumentacji przebiegu zdarzeń od godziny 16.30 do godziny 18.30. (...) Znaczenie ma dla nas każdy drobiazg, który państwu może wydawać się mało istotny. Wszystkie informacje: te udokumentowane na zdjęciach i nagraniach, ale też te, o których możecie nam opowiedzieć

- mówi w rozmowie z "Głosem Koszalińskim" Adam Pietras, rodzic jednej z nastolatek.

W koszalińskim escape roomie zginęło 5 nastolatek, przyczyną ich śmierci było zatrucie gazami pożarowymi. Zarzut umyślnego przyczynienia się niebezpieczeństwa wybuchu pożaru oraz nieumyślnego spowodowania śmierci nastolatek usłyszał w styczniu 28-letni Miłosz S., który zaprojektował ów pokój zagadek. Z ustaleń prokuratury wynikało, że przyczyną pożaru był gaz ulatniający się z butli.

Pożar escape roomu "To Nie Pokój" w Koszalinie

W sierpniu Prokuratura Okręgowa w Koszalinie poprosiła o kontakt świadków, którzy "byli w pobliżu miejsca zdarzenia oraz udokumentowali za pośrednictwem elektronicznych nośników danych przebieg pożaru escape roomu, jak również przebieg działań prowadzonych na miejscu przez służby ratunkowe".

Śledczy zaznaczyli, że chodzi o zdjęcia lub nagrania zarejestrowane przy pomocy smartfonów, aparatów lub innych urządzeń.

Świadkowie mogą zgłaszać się do Prokuratury Okręgowej w Koszalinie, Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie lub do Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

Więcej o:
Komentarze (59)
Apel rodziców nastolatek, które zginęły w escape roomie w Koszalinie. Chodzi o nagrania i zdjęcia
Zaloguj się
 • nie_bierz_jarka_na_serio

  Oceniono 53 razy 39

  jak strasznie to jest posrane, z jednej strony, mamy prawdziwa tragedie, która po trzech dniach spadła z rozkładówek z drugiej śmierć zapijaczonego faceta, który wypadł z łódki i to tym niby Polska żyła przez nie dni a tygodnie...

 • plac.czerwony

  Oceniono 32 razy 24

  Pamiętacie katastrofę w Katowicach? Chyba nawet nie udało się rodzinom uzyskać odszkodowań, a co dopiero skazać winnych. Tylko smoleńskie .sępy się obłowiły.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 30 razy 16

  Piloci Tu 154 uczą się latać lecąc, saperzy uczą się zawodu rozkręcając zapalnik, kierowcy pancernych aut nigdy nie widzieli takich aut ale je prowadzą. Improwizacja w każdej dziedzinie życia.
  Można być szczęśliwym że lekarze nie nauczy<li się zawodu w aptece.

 • coelka

  Oceniono 9 razy 9

  jakoś nie widze TU SPRAWIEDLIWOSCI PISU, NA KOSCIÓŁ TO MAJA A zwykli LUDZIE SAMI SOBIE SA ZOSTAWIENI, PISLANDIA W CAŁEJ OKAZAŁOŚCI , kraj rozmodlony nie mający nic współnego ze sprawiedliwością od wieków

 • coelka

  Oceniono 11 razy 9

  Moze pis by sie wykazał mowili ze zrobia sprawne państwo i co zostawili chamy koscielne ludzii samych a sprawca sie smieje w oczy taki mamy kraj rozmodlony ,ale nie prawy i nie sprawiedliwy hehe tylko modlic a prosty człowiek od stuleci jest ponizany w tym grajdole .

 • plac.czerwony

  Oceniono 14 razy 8

  "A jak umarł Pan bogaty
  To mu nieśli wieńce, kwiaty
  Order dali mu po śmierci
  By mu złocił się na piersi

  A jak umarł chłop z fabryki
  Nie płakali, bo był nikim
  Odszkodowań nie ma wtedy
  Trumnę trzeba brać na kredyt

  A jak padło dziecko z głodu
  Nie ruszyło to narodu
  Dalej po bogaczu kwilił
  Taki to był nastrój chwili"

  Źródło: niepoprawni.pI/blog/nathanel/a-jak-umarl-pan-bogaty-a-jak-umarl-chlop-z-fabryki

  ©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pI | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

 • bokaj

  Oceniono 7 razy 5

  Bardzo sprawna ta ziobrowa prokuratura, nie ma co. kilka lat i mają efekty. biedni rodzice. żeby do tej pory nie doczekali sprawiedliwości! fachowcy durnej zmiany tak długo sprawy nie potrafią zamknąć...

 • plac.czerwony

  Oceniono 11 razy 5

  Musi mieć koneksje sprawca. Zwykły człowiek nigdy nie dojdzie sprawiedliwości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX