Apel rodziców nastolatek, które zginęły w escape roomie w Koszalinie. Chodzi o nagrania i zdjęcia

Rodzice pięciu nastolatek, które zginęły w styczniu w escape roomie w Koszalinie, apelują do świadków o udostępnianie zdjęć i nagrań z miejsca zdarzenia. Podobny apel w sierpniu wystosowała Prokuratura Okręgowa w Koszalinie.
Zobacz wideo

"Jesteśmy rodzicami dziewczynek, które tragicznie zginęły podczas pożaru w dniu 4 stycznia 2019 r. w escape roomie przy ul. Piłsudskiego 88 w Koszalinie. Bardzo prosimy o udostępnienie nagrań i zdjęć z miejsca zdarzenia, które pomogą w ustaleniu przebiegu wydarzeń" - taki apel ukazał się w koszalińskich mediach, a kartki z tą informacją pojawiły się w ostatnich dniach na ulicach miasta.

- Pożar wybuchł tuż po godzinie 17. Zależy nam na dokumentacji przebiegu zdarzeń od godziny 16.30 do godziny 18.30. (...) Znaczenie ma dla nas każdy drobiazg, który państwu może wydawać się mało istotny. Wszystkie informacje: te udokumentowane na zdjęciach i nagraniach, ale też te, o których możecie nam opowiedzieć

- mówi w rozmowie z "Głosem Koszalińskim" Adam Pietras, rodzic jednej z nastolatek.

W koszalińskim escape roomie zginęło 5 nastolatek, przyczyną ich śmierci było zatrucie gazami pożarowymi. Zarzut umyślnego przyczynienia się niebezpieczeństwa wybuchu pożaru oraz nieumyślnego spowodowania śmierci nastolatek usłyszał w styczniu 28-letni Miłosz S., który zaprojektował ów pokój zagadek. Z ustaleń prokuratury wynikało, że przyczyną pożaru był gaz ulatniający się z butli.

Pożar escape roomu "To Nie Pokój" w Koszalinie

W sierpniu Prokuratura Okręgowa w Koszalinie poprosiła o kontakt świadków, którzy "byli w pobliżu miejsca zdarzenia oraz udokumentowali za pośrednictwem elektronicznych nośników danych przebieg pożaru escape roomu, jak również przebieg działań prowadzonych na miejscu przez służby ratunkowe".

Śledczy zaznaczyli, że chodzi o zdjęcia lub nagrania zarejestrowane przy pomocy smartfonów, aparatów lub innych urządzeń.

Świadkowie mogą zgłaszać się do Prokuratury Okręgowej w Koszalinie, Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie lub do Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

Więcej o: