Dolnośląskie. Prowadził z prawie 3 promilami alkoholu. Na fotelu miał butelkę wódki

Mimo że miał niemal 3 promile w wydychanym powietrzu, wsiadł za kierownicę. Jechał lewą stroną jezdni, co wzbudziło podejrzenie policjantów. Kiedy go zatrzymali, okazało się, że na fotelu kierowcy leży butelka z wódką.

W niedzielę patrolujący rejon gminy Siechnice (województwo dolnośląskie) policjanci zauważyli auto, które wbrew przepisom, poruszało się lewą stroną jezdni na jednej z podwrocławskich dróg. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę hondy. Podejrzewali, że jest on pod wpływem środków psychoaktywnych lub niedawno wrócił z Anglii i pomylił kierunek poruszania się.

W czasie kontroli okazało się, że kierujący pojazdem 44-leni mieszkaniec gminy Siechnice nie posiadał prawa jazdy. Natomiast kontrola stanu trzeźwości wykazała 2,91 promile w wydychanym przez niego powietrzu. Mężczyzna był tak pijany, że nie mógł poprawnie dmuchnąć w alkomat. Co więcej, na fotelu kierującego leżała butelka z niewypitą jeszcze wódką.

Jak poinformowała Policja Wrocławska, mężczyzna został zatrzymany w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 178a Kodeksu karnego, czyli kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
Komentarze (14)
Dolnośląskie. Prowadził z prawie 3 promilami alkoholu. Na fotelu miał butelkę wódki
Zaloguj się
 • coelka

  Oceniono 8 razy 6

  takiego delikwenta wysyła sie wyrokiem sądowym wydanym w trybie natychmiastowym na odwyk a później sie kontroluje kuratorem ,ale to nie w Polsce u nas sprawa bedzie sie ciągnąć miesiącami a później powiedza ,ze nic sie nie stało

 • kingstonny

  Oceniono 11 razy 3

  Gdyby pokazano jego mordke i podano nazwisko - robiac mu wstyd na cala wies - blady starch by padl na innych. Ale, to jest Polska gdzie takie rzeczy jak przestroga dla innych nie sa istotne. Niezmiernie wazna natomiast jest ochrona danych osobowych przestepcy. Dlaczego tak jest? Dlaczego Polska „odstaje”od demokratycznego swiata? Ano dlatego, ze nalezy bronic i chronic ludzi waznych i ich pociotkow. Wszak zachodzi mozliwosc, ze przestepca okaze sie pociotek jakiegos ministra, czy tez, nie daj Bog, nawet samego Prezesa. I co wtedy - STRACH POMYSLEC.
  Tak to wyglada panie Kowalski. Wszelkie inne tlumaczenia troskliwego chronienia tozsamosci przestepcow to pic dla ciemnego ludu.

 • barakuda62

  Oceniono 4 razy 2

  Nie ma prawka ...i uni mu zabierom?(oczywiście oprócz flaszki) :(

 • Fan Fan Czarny tulipan

  Oceniono 1 raz 1

  Normalnie 3 promile to jest tak zwana" zwałka", klient musiał ostro "dziażyć"- był w ciągu minimum 15 dni sąd flaszka obok aby mógł funkcjonować

 • 31.februarius

  Oceniono 1 raz 1

  no ale, wrócił niedawno z Anglii czy nie?!

 • jurek4491

  Oceniono 1 raz 1

  Każdy pijak to sympatyk PiS-u , pod ich rządami wzrosło spożycie alkoholu .

 • maxwywar2

  Oceniono 5 razy 1

  I ch..k mu zrobią - bo to polska przecie. Taka tradycja.

 • kingstonny

  Oceniono 4 razy 0

  Gdyby pokazano jego mordke i podano nazwisko - robiac mu wstyd na cala wies - blady starch by padl na innych. Ale, to jest Polska gdzie takie rzeczy jak przestroga dla innych sa bez znaczenia. Niezmiernie wazna natomiast jest ochrona danych osobowych przestepcy. Dlaczego tak jest? Dlaczego Polska "odstaje”od demokratycznego swiata? Ano dlatego, ze nalezy bronic i chronic ludzi waznych i ich pociotkow. Wszak zachodzi mozliwosc, ze przestepca okaze sie pociotek jakiegos ministra, czy tez, nie daj Bog, nawet samego Prezesa. I co wtedy - STRACH POMYSLEC.

  Tak to wyglada panie Kowalski. Wszelkie inne tlumaczenia troskliwego chronienia tozsamosci przestepcow to pic dla ciemnego ludu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX