Turecka ofensywa w Syrii. Amerykański komandos: Po raz pierwszy w życiu się wstydzę

Na swoim profilu na Twitterze Jennifer Griffin, dziennikarka Fox News, zamieściła zapis rozmowy z amerykańskim komandosem, stacjonującym obecnie w Syrii. - Czuję wstyd po raz pierwszy w czasie swojej służby - wyznał jej żołnierz.

W niedzielę Donald Trump podjął decyzję o wycofaniu amerykańskich żołnierzy z pogranicza turecko-syryjskiego. Kilka dni później, w środę, prezydent Recep Tayyip Erdogan poinformował na Twitterze o rozpoczęciu operacji wojskowej przeciwko Kurdom w północnej części Syrii. Decyzję Stanów Zjednoczonych o wycofaniu wojsk Kurdowie nazwali "ciosem w plecy".

Wstyd za Amerykę

Dziennikarka Fox News, Jennifer Griffin, na Twitterze zamieściła zapis rozmowy z jednym z amerykańskich żołnierzy służb specjalnych, którzy stacjonują obecnie w Syrii. - Czuję wstyd po raz pierwszy w czasie swojej służby - powiedział.

"Właśnie rozmawiałam ze zrozpaczonym żołnierzem amerykańskich sił specjalnych, który dzisiejszej nocy wraz z 1000 żołnierzy w Syrii wspiera siły kurdyjskie z SDF. To była jedna z najtrudniejszych rozmów telefonicznych, jaką kiedykolwiek przeprowadziłam" - napisała dziennikarka. W kolejnym tweecie podkreśliła, że mężczyzna jest bardzo doświadczonym żołnierzem, który brał udział w wielu misjach szkoleniowych na różnych kontynentach.

Amerykanin powiedział Griffin, że nie było żadnego zagrożenia ze strony Kurdów wobec Turków, a teraz Kurdowie "błagają Amerykanów o wsparcie". - Trump nie rozumie skutków swojej decyzji. Erdogan to islamista - powiedział żołnierz. - Kurdowie stali przy nas - przypomniał.

Ofensywa Turcji w Syrii zaczęła się od serii nalotów i bombardowań na granicy państw. W środę późnym wieczorem wojska tureckie rozpoczęły operację lądową. Jak podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, w wyniku inwazji tureckiej do tej pory zginęło co najmniej 11 osób, w tym najmniej ośmioro cywilów.

Więcej o:
Komentarze (170)
Turecka ofensywa w Syrii. Amerykański komandos: Po raz pierwszy w życiu się wstydzę
Zaloguj się
 • lajosz3

  Oceniono 61 razy 33

  Mili Państwo.

  Cała ta sytuacja z Kurdami, to taki papierek lakmusowy który pokazuje WYRAŹNIE, że w razie jakiejś rozpierduchy w Europie, USA poświęci Polskę pod byle pretekstem.

  Jakieś NATO czy inne tzw. umowy, nie będą tu miały absolutnie żadnego znaczenia.

  Inaczej pisząc, (jak zwykle) pies z kulawą nogą nawet się nie popatrzy w stronę Polski gdy dwa "bratnie" narody, czyli Niemcy I Rosja postanowią ponownie się tu "porozglądać" .

  Dlaczego tak będzie ?

  Otóż USA et consortes, nie mają ABSOLUTNIE ŻADNEGO interesu w obronie naszej ojczyzny.

  Jedynym sensownym rozwiązaniem, czyli zapewnienie sobie jako-takiego bezpieczeństwa, będzie rozbudowa armii oparta na własnych zasobach.
  Oczywiście Rosji czy Niemiec, raczej nie zaszkodzimy, ale jeśli będziemy mieli silną armię, to obydwa w/w kraje będą się musiały zastanowić, czy warto umierać ...... ZA NIC, bo nie czarujmy się .... u nas (w Polsce znaczy) nie ma nic, czyli nie mamy ropy, gazu, super technologii czy innych tego typu dóbr.

 • def11

  Oceniono 32 razy 30

  Putin dobrze wiedział komu pomóż wygrać wybory w USA. Efektem prezydentury Trumpa będzie osłabienie euroatlantyckich sojuszniczych więzi jak również pogorszenie bezpieczeństwa samej Ameryki.

 • oloros11

  Oceniono 32 razy 22

  Turcy maja ludobójstwo we krwi - to nie tylko Ormianie - to Bulgarzy, Serbowie, Grecy, Zydzi - dluga historia zbrodni na mniejszych narodach tak jak amerykanie to samo - zdrada \kliniczny przykład - nawet nie bardzo wiadomo czym się kierowal zostawiając Kurdow
  obawiam się ze Polacy zadnych wnioskow nie wyciagna - glupi tak przed jak i po szkodzie

 • elenem

  Oceniono 20 razy 18

  To jest tragiczne, cały świat na te morderstwa patrzy.
  Trump dobrze rozumie, to sukinsyn.
  A Polskę moze kiedyś potraktować tak samo.

 • marywil2012

  Oceniono 18 razy 16

  A ja wam mówię, że ten cały wasz Trump piskorze, przehandluje Polskę z putinem, za jakąś przysługę na wschodzie. Niestety ale uczepiliscie się idioty, który was zdepcze.

 • szabepio

  Oceniono 16 razy 12

  I co na to kurdupel narodowy tchórz 1000 lecia?

 • szabepio

  Oceniono 16 razy 12

  Trump w każdej chwili kopnie w doopę pisowych matołów. Na razie wydy***ł ich finansowo. Jako jedyni w NATO płacimy grube mld za kilku żołnierzy usa w Polsce.
  Nawet Francja nie płaci. Hi hi
  Pisowe ofermy to także spier***ły!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX