Lubelskie. Rodzice przyjechali do szkoły na wywiadówkę i... dostali mandaty. 44 osoby ukarane

Rodzice, którzy przyjechali na zebranie do szkoły podstawowej w Snopkowie, zostali ukarani mandatami za nieprawidłowe parkowanie. - To była wyjątkowa sytuacja. Policja mogła potraktować nas nieco łagodniej - powiedziała jedna z 44 ukaranych osób. Wszystko przez brak wystarczającej liczby miejsc parkingowych.
Zobacz wideo

Wywiadówka w Szkole Podstawowej im. J. I. Kraszewskiego w Snopkowie (województwo lubelskie) miała miejsce na początku września. W trakcie jej trwania zostało ukaranych 44 rodziców, którzy na nią przyjechali. - Na kierowców zostały nałożone mandaty karne za niewłaściwe parkowanie, w kwocie od 100 do 300 zł. Chodziło o 44 niewłaściwie zaparkowane auta - powiedział "Dziennikowi Wschodniemu" kom. Kamil Gołębiowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Problem z zaparkowaniem auta w Snopkowie pojawia się nie tylko w czasie zebrań z rodzicami, ale również, kiedy w pobliskim kościele odprawiane są msze. Jak zapewnia Teresa Kot, wójt gminy Jastków, powstało już kilka dodatkowych miejsc parkingowych w obrębie szkoły. Jednak ich liczba jest wciąż niewystarczająca podczas wywiadówek albo świąt kościelnych. 

- Oczywiście winny się czuję, bo przepisy są jasne i nie będę się odwoływać. Tyle, że to była wyjątkowa sytuacja. Zebrania w szkole są raz na jakiś czas. Policja mogła potraktować nas nieco łagodniej i zamiast wystawiać mandaty upomnieć - powiedział jeden z ukaranych rodziców.

Ani gmina, ani parafia nie mają w Snopkowie gruntów, na których mógłby powstać większy parking. Obecnie, co potwierdza Henryk Łakota, sołtys Snopkowa, w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim", władze rozważają dzierżawę działki od prywatnego właściciela.

Więcej o: