Lubelskie. Rodzice przyjechali do szkoły na wywiadówkę i... dostali mandaty. 44 osoby ukarane

Rodzice, którzy przyjechali na zebranie do szkoły podstawowej w Snopkowie, zostali ukarani mandatami za nieprawidłowe parkowanie. - To była wyjątkowa sytuacja. Policja mogła potraktować nas nieco łagodniej - powiedziała jedna z 44 ukaranych osób. Wszystko przez brak wystarczającej liczby miejsc parkingowych.

Wywiadówka w Szkole Podstawowej im. J. I. Kraszewskiego w Snopkowie (województwo lubelskie) miała miejsce na początku września. W trakcie jej trwania zostało ukaranych 44 rodziców, którzy na nią przyjechali. - Na kierowców zostały nałożone mandaty karne za niewłaściwe parkowanie, w kwocie od 100 do 300 zł. Chodziło o 44 niewłaściwie zaparkowane auta - powiedział "Dziennikowi Wschodniemu" kom. Kamil Gołębiowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Problem z zaparkowaniem auta w Snopkowie pojawia się nie tylko w czasie zebrań z rodzicami, ale również, kiedy w pobliskim kościele odprawiane są msze. Jak zapewnia Teresa Kot, wójt gminy Jastków, powstało już kilka dodatkowych miejsc parkingowych w obrębie szkoły. Jednak ich liczba jest wciąż niewystarczająca podczas wywiadówek albo świąt kościelnych. 

- Oczywiście winny się czuję, bo przepisy są jasne i nie będę się odwoływać. Tyle, że to była wyjątkowa sytuacja. Zebrania w szkole są raz na jakiś czas. Policja mogła potraktować nas nieco łagodniej i zamiast wystawiać mandaty upomnieć - powiedział jeden z ukaranych rodziców.

Ani gmina, ani parafia nie mają w Snopkowie gruntów, na których mógłby powstać większy parking. Obecnie, co potwierdza Henryk Łakota, sołtys Snopkowa, w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim", władze rozważają dzierżawę działki od prywatnego właściciela.

Więcej o:
Komentarze (328)
Lubelskie. Rodzice przyjechali do szkoły na wywiadówkę i... dostali mandaty. 44 osoby ukarane
Zaloguj się
 • zbycho52

  Oceniono 139 razy 117

  Ciekawe czy policja takze tak chetnie wystawia mandaty parkujacym pod kosciolem?

 • Sebastian Podalak

  Oceniono 117 razy 81

  No tak... Rodzice, gdyby mogli, to wjechaliby autami do szkoły.. Nie można zostawić samochodu kilkadziesiąt metrów od szkoły, trzeba podjechać pod same drzwi.. Masakra.. Mam nadzieję, że to nie jest jednorazowa akcja policji, kolejna powinna odbyć się w niedzielę, nie dość, że msza w kościele, to jeszcze pewnie w tej szkole jest komisja wyborcza, a wiadomo, że nie po to pucuje się auto w sobotę żeby w niedzielę sąsiedzi efektu nie widzieli..

 • masofrev

  Oceniono 74 razy 58

  > Policja mogła potraktować nas nieco łagodniej
  Ojej, biedny suweren nie mógł rozjechać trawników i zablokować chodników...

 • 162tony

  Oceniono 58 razy 50

  Kiedy jest msza - to nie przyjadą, komendant z nadania zabronili.
  Kiedy jest zebranie, świeckie zebranie - przyjadą, komendant nakazali!

 • zielonyludek

  Oceniono 60 razy 50

  Taka sytuacja jest w czasie zebrań pod większości szkół. U mnie koło domu jest wszystko zastawione: posesje, skrzyżowania, trawniki, czasem wjazdy do garaży.
  A w tm samym czasie 250 m dalej na parkingu są wolne miejsca. No ale nie po to kupuje się SUVa by piechotą chodzić i za parking płacić.

 • ndof

  Oceniono 51 razy 39

  Dla mistrzów mających w dudzie przepisy zawsze jest "wyjątkowa sytuacja".

 • metaxo

  Oceniono 35 razy 25

  Czas przekazać parafii kilka hektarów państwowej ziemi (więc niczyjej wg nomenklatury PIS) za Bóg zapłać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX