Niemcy. Niedaleko Trewiru rozbił się amerykański myśliwiec F-16. Pilot się katapultował

Myśliwiec F-16 amerykańskich sił powietrznych rozbił się we wtorek 8 października w pobliżu niemieckiego miasta Trewir. Pilot, któremu udało się katapultować, odniósł niewielkie obrażenia. Został przetransportowany do szpitala.
Zobacz wideo

Samolot F-16 rozbił się na zalesionym terenie, niedaleko znajdującego się na południowym zachodzie Niemiec miasta Trewir, w pobliżu granicy z Luksemburgiem. Jak informuje "Deutsche Welle", US Air Force potwierdziły, że zniszczony samolot to jeden z 24. myśliwców F-16, które stacjonują w amerykańskiej bazie lotniczej w Spangdahlem.

Niemcy. Z rozbitego F-16 wyciekło paliwo. Służby szukają części maszyny

Wciąż nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Do wypadku doszło podczas rutynowego lotu szkoleniowego. Pilot F-16 katapultował się i odniósł niewielkie obrażenia. Przetransportowano go do pobliskiego szpitala. 

Z doniesień "DW" wynika, że z rozbitego samolotu wyciekło paliwo, a w lesie w pobliżu miejscowości Zemmer trwają poszukiwania części zniszczonego myśliwca. Tuż po wypadku zablokowano wiele lokalnych dróg. Edgar Schmitt, burmistrz Zemmer, wyraził ulgę, że samolot nie rozbił się w mieście. Christopher Ostrom, szef straży pożarnej US Air Force, powiedział z kolei, że cieszy się, że z pilotem rozbitego F-16 wszystko jest w porządku. 

Więcej o: