Pogoda. Wraz z wyżem znad Morza Czarnego nadchodzi ocieplenie. W niedzielę wyborczą nawet 22 stopnie

Po kilku deszczowych i chłodnych dniach pogoda wyraźnie się zmieni. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że już w ten weekend nastąpi wyraźne ocieplenie. Najcieplejszym dniem tego tygodnia będzie niedziela, w czasie której termometry na zachodzie kraju wskażą nawet 22 stopnie.
Zobacz wideo

Ocieplenie, które będziemy obserwować w najbliższych dniach, ma związek z wyżem znad Morza Czarnego, który przyniesie do Polski cieplejsze powietrze. Z map pogodowych na portalu Pogodynka.pl wynika, że pierwszym pogodnym dniem tego tygodnia będzie piątek. Wówczas temperatura w ciągu dnia wzrośnie do 11-16 stopni Celsjusza, odnotujemy liczne przejaśnienia, a przelotne opady deszczu będą występować wyłącznie w północnej części kraju.

Prognoza pogody. Przed nami słoneczny, ciepły weekend

Po dość ciepłym piątku nastąpi jeszcze cieplejsza i słoneczniejsza sobota. 12 października temperatura znowu wzrośnie. Najzimniej będzie w Suwałkach, gdzie termometry wskażą 13 stopni, najcieplej z kolei we Wrocławiu, gdzie odnotujemy aż 20 stopni. Sporadyczne opady deszczu wystąpią na Wybrzeżu, Warmii, Mazurach i Podlasiu.

Meteorolodzy z IMGW prognozują, że najcieplejszym dniem tego tygodnia będzie niedziela. 13 października w całym kraju będzie dużo słońca, a temperatura wzrośnie do 15 stopni na Podlasiu i nawet 22 stopni na Dolnym Śląsku. Tego dnia w Polsce nie będzie padał deszcz. 

Pogoda. W poniedziałek pochmurnie, ale i ciepło

Początek następnego tygodnia również będzie ciepły, ale nieco bardziej pochmurny niż poprzedzający go weekend. W poniedziałek temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wahać się od 16 stopni w Suwałkach do 21 stopni w Krakowie, Katowicach, Opolu i Zielonej Górze. Na północy kraju zachmurzenie będzie duże, a na południu umiarkowane, jednak w żadnym regionie kraju nie będzie padał deszcz.

Więcej o: