Wielkopolska. Wywrotka z piaskiem potrąciła 7-latkę na rowerze. Dziecko nie żyje

Tragiczny wypadek w Raczycach w Wielkopolsce. W piątek rano wywrotka przewożąca piasek potrąciła 7-letnią dziewczynkę, która jechała na rowerze. Dziecko zginęło na miejscu.

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 8 rano na ul. Leśnej w Raczycach. Jak informuje ostrow24.tv, dziewczynka jechała rowerem po chodniku przy lewej stronie jezdni. Blisko 7-latki jechała jej mama. Kierowca samochodu ciężarowego chciał ominąć auto stojące na poboczu z prawej strony i zjechał na lewy pas. Wówczas dziewczynka zjechała z chodnika, wpadając pod koła wywrotki przewożącej piasek. 

Wielkopolska: Kierowca, który potrącił dziewczynkę na rowerze, był trzeźwy

7-letnia dziewczynka zginęła na miejscu. Okoliczności zdarzenia ustala policja pod nadzorem prokuratury. Kierowca ciężarówki został przebadany. Jak informuje portal ostrow.naszemiasto.pl, ustalono, że w momencie wypadku mężczyzna prowadzący wywrotkę był trzeźwy.

>>>Wypadki drogowe bywają zdarzeniami losowymi i nikt nie ponosi w nich winy, ale czasami zachowanie piratów drogowych naraża na niebezpieczeństwo dziesiątki osób. Jak można tak ryzykować?

Zobacz wideo
Więcej o: