Wybory parlamentarne 2019. Godziny otwarcia lokali wyborczych

Wybory parlamentarne 2019. 460 posłów i 100 senatorów wybierzemy w niedzielę 13 października, a głosy będziemy oddawać w obwodowych komisjach wyborczych. W jakich godzinach drzwi lokali wyborczych będą otwarte dla głosujących?
Zobacz wideo

Którzy kandydaci będą mogli już wkrótce cieszyć się z wywalczenia poselskiego lub senatorskiego mandatu? Polacy zdecydują o tym w niedzielę 13 października. W przypadku wyborów do Sejmu obszar kraju został podzielony na 41 wielomandatowych okręgów wyborczych. Z kolei senatorowie wybierani są w stu jednomandatowych okręgach. 

Znak "X" przy nazwisku wybranego przez nas kandydata postawimy podczas wizyty w obwodowych komisjach wyborczych, których lokalizacje można znaleźć na stronie Państwowej Komisji Wyborczej. O której godzinie lokale wyborcze otworzą swoje drzwi dla głosujących?

Wybory parlamentarne 2019. Godziny otwarcia lokali wyborczych. Do której godziny można zagłosować? 

Zapisy dotyczące godzin otwarcia lokali wyborczych można znaleźć w kodeksie wyborczym. Zgodnie z paragrafem 2. głosowanie "odbywa się bez przerwy od godziny 7:00 do godziny 21:00". Wspomniane godziny dotyczą nie tylko wyborów parlamentarnych, ale i prezydenckich oraz do parlamentu europejskiego. 

Warto pamiętać, że przed wydaniem kart do głosowania komisja wyborcza musi potwierdzić tożsamość głosującego. Dlatego też do lokalu wyborczego należy zabrać ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, legitymacja studencka, karta miejska). 

Więcej o: